Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet az, hogy 15...

Miért lehet az, hogy 15 hónapos kicsim egyik nap délután másfél órát alszik, másik nap csak 30 percet?

Figyelt kérdés
Teljesen változó, nem jövök rá, hogy mitől függ. Senki nem ébreszti, nincs zaj, nincs meleg vagy hideg, és mégsem áll be neki mondjuk az egy vagy másfél órás délutáni alvás. Miért lehet ez? Esetleg várhatom, hogy egyszer állandósul majd?
2010. máj. 19. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk. 17 hónapos a fiam, már csak 1x alszik napközben. Általában 1/2 1-kor teszem le aludni, s váltózó, de van, hogy 3-4x is felébred, úgy kell visszasimogatnom, hogy aludjon. Mostanában az a módszerem, hogy ha hallom, hogy l kezd sírni, egy picit hagyom, ha hallom a hangján, hogy tényleg kellek neki, akkor bemegyek. Mostanában sokszor már magától visszaalszik (már ezt elértem). bemegyek, lefektetem, betakarom, megsimogatom a fejét, s mondom hogy aludj szépen, jó éjt, s kijövök. Általában visszaalszik.

Ne tudom, miért csinálja ezt, mert rettentő fárasztó, s ő sem piheni ki rendesen magát, de talán javul a helyzet, mer mostanában már volt, hogy végigaludta a délutánt!

2010. máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ! Én sajnos hiába próbálom visszasímogatni, ha egyszer felébred, akkor vége az alvásnak. Olyan jó lenne ha beállna egy kis állandóság.

2010. máj. 19. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sokan butaságnak tartják, de érdemes kipróbálni, hogy máshova tolod az ágyat. Vagy tegyél be neki egy kispárnát, amit amúgy te használsz, hogy érezze az illatodat.

Az én 17 hónapos babám a saját ágyában kb 1-1,5 órát alszik, de ha a mi ágyunkban rakom le, ott 2-3 órát simán.

2010. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. máj. 20. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!