Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak vacsira 1 éves...

Mit adjak vacsira 1 éves cukorbeteg gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Nem valami változatosan táplálom (vacsira)1 éves gyermekem, mert nincsenek jó ötleteim és bátortalan vagyok a próbálkozás területén is.

Vagy főzeléket kap, de az nem tart ki reggelig, gyorsan éhes lesz, pedig már 2 üveggel is megeszik (bolti bébikaja). Van, hogy adok neki mellé kiflit vagy zsömlét, vagy kenyeret, de akkor az nagyon emeli a vércukor szintjét.

Vagy hideg kaját (zsömle, kifli vagy kenyér sonkával, sajttal), de azt kapja reggelire is és 2x mégsem kellene.

Vagy virslit, amit már nagyon unhat.

Van valakinek ötlete olyan meleg ételre, amit gyorsan és könnyen elkészíthetnék neki, hogy változatossá tegyem vacsoráját, mellékesen reggelig ne éhezzen meg és vércukra is egyenletes legyen egész éjszaka?


2010. máj. 17. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nehéz kérdés, főleg ilyen kis babánál. Diabetológus vagy dietetikus nem tud adni ötleteket? Bár lehet már próbáltad..
2010. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Körözött, zöldpaprikába töltve? És lehetőleg sok paradicsommal, kenyér nélkül.


Mondjuk én felnőtt vagyok, nem tudom, babának mehet-e. Másik, amit szeretek (de ez is felnőttes) sós mogyoróvaj (nem nutella!!!) banánra kenve. Laktat, egészséges, finom, nincs benne sok szénhidrát, de fehérjedús.

2010. máj. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Banánt azt tilos, csak legfeljebb ha nagyon le van esve neki a cukra - doki ezt mondta.

2010. máj. 18. 10:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!