Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós kérdés? 11hetes a...

Anyós kérdés? 11hetes a kisfiam, egy héten egyszer találkozunk anyóssal, de mindig felidegesít! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig cipeli, nyafog neki és soha nem akarja oda adni! Cumizik a fiam, mindig elveszi tőle, nem vagyunk hozzá szokva a hangos beszédhez, de ő.Tegnap itt voltak!Itt volt a szopi ideje,nyafogott már a pici,de ő,másodpercenként máshogy ült ,csak hogy jobb legyen a picinek nem foglalkozott azzal hogy ott vagyok és hogy fiamnak más a baja!!Arra meg hogy 3 oránként eszik azt mondta ,nem igy kéne etetni,hanem már 4 óránként!Na akkor már füstölt az agyam!Anyu egészségügyis,rá hallgatok,vele találkozunk többet!De szerintem ez igy van rendjén!Vagy én vagyok túl elfogult?
2010. máj. 17. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Szia,


Te vagy a pici anyukája, egyszerűen, kedvesen de határozottan mondd meg neki hogy tiszteled és szereted mint nagymamát, de a nevelés a te dolgod. És simán hozzáteheted hogy mivel van egészséügyis családtag aki tanulta ezeket, rá hallgatsz és nem azért mert anyukádról van szó hanem mert ő ebben dolgozik.

Ha ezeket nem érti meg, akkor egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni a nyafogásait, vagy egyenesen megkérni hogy ne tegye.

Egy határozott anyának, nőnek le kell tudnia kezelni az anyós-nagyi gondokat, különben csak rosszabb lesz ha már csírájában nem folyzod el...ehhez semmi tudomány nem kell, csak kedves határozottság.

2010. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
A hideg ráz az anyósoktól,vagyis az ilyenektől.Legyél erőszakosabb, mert később még rosszabb lesz.
2010. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek az első hozzászólóval. Egyszerűen meg kell neki mondani,hogy Te máshogyan szeretnéd csinálni és neki ezt el kell fogadnia,hiszen Te vagy az anyukája és ő csak a nagymama. Először biztos lesz egy kis sértődés,de ne törödj vele,majd megbékül!!!
2010. máj. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is hasonló volt a Mami, hiába próbáltam kedvesen sugallni, annál rosszabb lett. Amikor kerek perec közöltem, hogy van elég problémánk rajta kívül is, nincs szükségünk az általa gerjesztett feszültségre, így most nem tartunk igényt a látogatására, nagyon megsértődött. Pár hónapnyi mosolyszünet után viszont mintha kicserélték volna. Azóta legalább 90%-al normálisabb, nem nagyon add tanácsot gyereknevelésből, nagyjából elfogadja azt amit mondunk neki.
2010. máj. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Ismerős a helyzet!Mikor éppen haza engedtek a kórházból minket nem telt el 3nap sem és anyósomék már ott is voltak!Gondolhatjátok minden helyzet új,csak együtt akartunk lenni mint család erre beállítanak anyósomék!!Pedig kifejezetten kértem hogy legalább 1.5hétig csak anyumék jöjjenek hozzánk!De mintha meg sem hallották volna!Történt aztán hogy apósom!!!!azt leste hogy szoptatom a 6napos kisfiunkat se szó se beszéd lekapta a cicimröl és büfiztetni kezdte!!!!Hát nekem több sem kellett!!Elküldtem öket ugy a......!Szerintem valamely szinten érthetö voltam!Még ök voltak besértödve hetekig nem is jöttek!!!Ennek már 2éve de mindig csinálnak valamit amivel kiakasztanak!Föleg aposom!:(

Mond meg kerek perec mit gondolsz!Hidd el könnyebb lesz!:)

2010. máj. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

EZ egy elég necces helyzet.. Nálunk is megvolt,de szerencsére ritkák a látogatások. Ezt csak ugy lehet kezelni, hogy megmondod neki, mert másképp azt hiszi, hogy bármibe beleszolhat.

Utolsónak: nekem császár utáni nap már ott toporogtak a korházban és elvárták, hogy a folyosón álljak velük.. de ez még nem volt elég aznap amikor kiengedtek már otthon vártak a lakásban.. és hoztak ugyan ebédet de nekem kellett mindent feltálalnom. Majd szét szakadtam..


Szoval kedves kérdező csak határozottan!!!

2010. máj. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Mondd meg nekik kerek-perec, határozottan, de illedelmesen, hogy mi a helyzet. lehet füllenteni is, pl. doki vagy védőnő mondta a 3 óránkénti etetést.

apósod meg ne nézegesse már a cicidet! a párod mit szólt ehhez??? én az apám előtt se szoptatok, nekem ez intim dolog, mégis a mellemről van szó.

egyébként anyósom is addig rázta a babámat, míg jól le nem hányta:) azóta megkérdezi, felveheti-e, és legfeljebb óvatosan ringatja.

2010. máj. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is voltak ilyen gondok. Én konkrétan leírom, hogy oldottam meg veszekedés nélkül.

1. Ha a gyerek nyafizott, mert éhes, akkor odamentem hozzá, mondtam, hogy mi megyünk enni és kivettem a kezéből. Kedvesen, de határozottan.

2. Etetési idő... Amikor mondta, hogy másképp kell szoptatni, akkor egyszerűen udvariasan elmondtam, hogy én így csinálom. Pont.

anyós: - 4 óránként kellene etetni már

én: - 3 óránként eszik most a baba, talán majd egy hónap múlva már ritkább lesz

anyós: - pedig már most is ritkítani kellene

én: - nem, én most 3 óránként fogom etetni


Fontos, hogy ilyenkor ne legyél durva vagy udvariatlan, maradj kedve, de határzptt és ami a legfontosabb: ilyenkor mindig viszonylag közelről a szemébe mondd!


Egyébként kitartás! Ha hagyod, hogy a fejedre nőjjön, akkor később nehezebb lesz. Viszont azt is tartsd szem előtt, hogy csak jót akar neked,nektek, nem gonoszságból mondja ezeket.


Az "elengedem a fülem mellett" módszert is érdemes elsajátítani. Anyósom másik menye pl ezt csinálja. Ha kap valami megjegyzést, akkor egyszerűen elengedi a füle mellett és elkezd másról beszélni.

2010. máj. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez a helyzet, de ha finoman mondom anyósomnak, hogy én így vagy úgy csinálok valamit, akkor azt elengedi a füle mellett. A múltkor jött és egyenesen utasított, hogy én keressek magamnak valami elfoglaltságot, mert ő gyerekezni fog. A férjem normálisan megmondta neki, hogy mi hogy és mit csinálunk a gyerekkel, erre jól megsértődött.
2010. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem egy rosszindulatú anyós pontozgat itt le mindenkit? Szerintem tök jó és használható válaszokat kaptál már, én is csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy egyszerűen ne hagyd hogy felidegesítsen anyósod, ha olyasmit mond amivel nem értesz egyet, lépj túl rajta. Vedd el tőle a gyereket, etesd meg ha szerinted itt az ideje, stb, és ereszd el a füled mellett a megjegyzéseit. Ha erőszakoskodik, mond meg neki,hogy te máshogy szeretnéd csinálni.
2010. máj. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!