Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8napos babának egy nap, elég...

8napos babának egy nap, elég a 200ml tejcsi ha szopcsizik?

Figyelt kérdés
Egy egy szoptatáskor kb 20 ml tejcsit szopizik,ki,a védőnőm szerint nagyon kevés,viszont a baba,úgy néz ki jól érzi magát,nem sir hogy kér még.Teljesen tanácstalan vagyok.
2010. máj. 17. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Szia!A 200ml az még sok is!A 20ml az tényleg kevés szerintem!Ilyenkor kb 80-100ml között kell enniük!Remélem jól emlékszem!34 hetes kismama
2010. máj. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy azért mondta a védőnő, mert a "nagykönyv" szerint 150ml/kg-ot kellene a babának egy nap fogyasztania. Vagyis ha pl. 3 kg, akkor 450ml-t.

Az én kisfiam elég nagy baba, de a fentiek szerint számítottnak csak kb. a 3/4-ét eszi és szépen fejlődik.

A doktornőnk, amikor étvágytalan volt a kicsim, azt mondta, hogy jól néz ki, nő a súlya, ne aggódjak. Lehet, hogy kevesebbet eszik, de azt jól hasznosítja.

Szerintem az számít, hogy egy hét alatt hogyan nő a súlya. Ezt figyeld meg. Azért legalább 100 g-ot híznia kellene ennyi idő alatt. Nálunk 200 g volt az átlag.

A 200 ml egyébként valóban kevésnek tűnik, de elég nagy eltérés van a babák igénye közt. Ha a baba jól van, én várnék, hogy hogyan alakul egy hét alatt.

2010. máj. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 vagyok!Hol tudna fél litert megenni egy 8 napos baba?Én ezt nem is értem!Szerintem hülyeség amit a 2.válaszoló írt!Barátnőmnek 6 hetes apici és ő eszik 200ml!
2010. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1 vagyok!Pff!Én vagyok a hülye!Most értelmezem a kérdést és itt egy napról van szó nem egy etetésről!Tiszta hülye vagyok!2-tól bocsánat!Így neki van igaza a napi 200ml az nagyon kevés,de ha baba szépen gyarapodik,akkor neki elég!Mégegyszer bocsi!!:)
2010. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)Holnap jön újra megnézi mennyiket mérünk,amúgy a baba jól néz ki a védőnő is mondta,szóval nem tudom.nem sir hogy éhes szegénykém,olyan kis kiegyensúlyozottnak látszik,viszont a súlya még nem gyarapodik.:-((((
2010. máj. 17. 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!