Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól lehet a...

Mennyi idős kortól lehet a babák körmét levágni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Mivel nálunk a kórházban hagyták,hogy magától letörjön,miközben véresre csikarta a baba magát,így amikor hazamentünk,és aktuálisnak láttam,akkor azonnal levágtam, gömbölyített végű babaollót használok a mai napig,hogy még véletlenül se sértsem meg a kicsit. A nagyobbnál is (3 éves)
2010. máj. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenhol 1 hetet olvastam, de én amint hazajöttünk a kórházból, levágtam neki (3 naposan). Nagyon hosszú volt, muszáj volt levágni, nem is értem az 1 hetet mivel magyarázzák.
2010. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én csak 6 hetes korától vágtam ollóval. Nagy még a fertőzésveszély, ezért nem szabad előbb. Addig simán letörik magától is. Annyira gyenge még a körme egy ilyen picinek, hogy maradandó károsodást nem tud vele okozni magának.
2010. máj. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Lehet,hogy maradandót nem okoz magának,de akkor sem szép látvány az amikor össze van karmolva a keze,és az arca,+ ha a körömvágás fertőzés veszéjes,akkor gondolom a sebek az arcán is elfertőződhetnek. Nem? Ha én tisztán és higiénikusan "tartom" akkor nem fog elfertőződni a körme. Ezenkívül nem a körömágyig kell vágni!!

:)

2010. máj. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Én le le téptem neki,vagyis letörtem az elején...akkor még kesztyűt is adtam rá:)
2010. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Az ollótól fertőződhet. Kis kesztyűt kell rá adni és akkor nem karmolja meg magát.
2010. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kislányomnak még bent a kórházban 2 naposan levágták,mert akkora volt neki...Mindenki azt mondja min. 5-6 napot azért várni kellene vele,de az én lányomnak sem nincs baja hogy levágták neki...
2010. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

"az ollótól fertőződhet" -hát mire való a higiénia? no meg az alkohol,amit a gyerek köldökére ír ki a gyerekorvos?:) Szerintem itt senki nem buta!

A kesztyűhöz lenne hozzászólás,de felébredt a kicsi.

2010. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az enyémnek is levágták 2-3 naposan a kórházban, mert hosszú volt neki
2010. máj. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

olyan 3-4 naposan én már levágtam, mert összekarmolta magát, a kesztyűt pedig 10 percenként leszedte, mert folyton rámarkolt a másik kezével...

semmi baja nem lett. brendonban vettem nagyon dizájnos kis ollót, de van csipesz is, alkohollal fertőtlenítettem és ennyi. kb. egy óra alatt végeztem is:)

2010. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!