Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, ha a baba nem...

Mit csináltok, ha a baba nem eszik meg annyi kanalasat mint szokott?

Figyelt kérdés

Megszoptatod még utána, kínálsz neki valamit amit tutira szeret, hagyod és max hamarabb kap következő étkezést?


Mindig bajban vagyok, ha nem eszik meg annyit, mint szokott. Sosem tudom, hogy nem éhes már vagy nem ízlik neki, stb.


Köszönöm a tapasztalatokat!


2010. máj. 16. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Még egyetlen gyerek se halt éhen, ha volt étel otthon. :-) Én soha nem csinálok ügyet belőle, mennyit eszik. Annyit kap, amennyit kér. Nem adok más kaját, hátha azt megenné - ez egyenes út lenne oda, hogy válogasson. Ha nem akar, nem eszik, majd szól, ha éhes lesz. Egyébként ha magadból indulsz ki, szerintem te se mindig ugyanolyan mennyiséget eszel. A babának sem lehet mindig ugyanolyan az étvágya.

Ne parázz, eszik amennyit kér, aztán majd szól, ha még éhes!

Én mindig így csináltam a lányommal, sose volt gond a súlyával, nem volt beteg sem és egyáltalán nem válogatós.

2010. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, mennyit hagyott meg. Ha megette jóétvággyal kb a kétharmadát, akkor hagyom. Mi felnőttek sem eszünk mindig uannyit. Ha csak pár kanállal evett, de tudom, h tuti éhes (mert 3 órája nem evett), akkor megkínálom mással. Nálunk elég stabil a napirend, amit ha vmi felborít, nyűgös a babám, így arra törekszem, h evésidőben jóllakjon. Tápszeres egyébként, de az szinte sosem jött be főétkezés helyett (csak reggel és este issza meg)
2010. máj. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazad van. Egyet is értek. Csak kicsit zavar, hogy pl úgy fektetem le, hogy tudom h. ha mellre tenném, szopizna. De majd kap korábban következő étkezést.
2010. máj. 16. 10:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok: ha szopizna, szopizzon! Ne a szilárd étellel lakasd jól, ha van sokkal táplálóbb és értékesebb anyatej!

Lányom egyéves koráig napi két alkalommal max. egyharmad üvegnyi bébiételt vagy ekkora mennyiségű házi kajcsit evett, de még mindig igény szerint szopizott. Szopit mindig annyiszor kapott, ahányszor kérte.

Másfél évesen kezdett el rendesen enni, amikor a kistesó pociba került, mert ekkor már nem volt elég tejem. Még most is szopizik naponta3-4 alkalommal, mellette annyit eszik, amennyit kér. Tényleg szépen fejlett kislány, sose volt gond vele és ami fő: mindegy, mit adok neki, ha éhes, jó étvággyal megeszi.

2010. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megevett egy kis babakaját, és még szted szopna, miért ne öblíthetné le a főzit tejjel?:) sztem nyugodtan mehet rá cici.
2010. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, miért ne kaphatna cicit, igaz. CSak mindenki azzal szekál, hogy mikor váltunk már ki egy étkezést, meg hogy 8 hónaposan már nem kéne mindig szopiznia... De akkor ezek szerint ez sem tragédia :).
2010. máj. 16. 18:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!