Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem Dévény tornára/orvoshoz...

Vigyem Dévény tornára/orvoshoz 9 hós babámat, ha még nem kúszik-mászik?

Figyelt kérdés

Gurulva közlekedik, tengelye körül elfordul. Játék után nyújtózkodik, de ennyi. Hiába nem adom neki oda akkor sem kaparintja meg, és ez így megy egy ideje. Még nem vittem sehova. Mit tanácsolnátok? Hasonló cipőben valaki?

Köszi mindenkinek!

9 hós kisfiú anyukája


2010. máj. 15. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
kisfiam 10 hos és most nemrég kezdett mászni.
2010. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg beszélhetsz gyógytornásszal, konduktorral, bár szerintem még nincs ok aggodalomra. Nem egy babát ismerek, köztük a sajátomat is, akik 9 hónaposan vagy utána kezdtek kúszni, mászni. Hamar utolérték a többieket :) Türelem
2010. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 9 hónaposan szerette meg a gurulva közlekedést, most 11 hónapos és pár napja tanult meg mászni (kúszás kimaradt). Én 9 hónapoan megnézettem agyerekorvossal, hogy minden rendben van-e vele és tényleg csak lusta. Ez utóbbi. Hiába tettem elé tárgyakat, ha nem érte el, pár másodperc után már nem érdekelte. Most meg élvezi a közlekedést. :)

Szóval előfordulhat, hogy most még nem érdekli a mozgás, de ha nagyon aggódsz, beszélj a dokival.

2010. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Harmoka válasza:
Szerintem semmi baja nem lesz, ha elviszed és megmutatod. Jobb ha egy szakember mondja meg mi a helyzet, ha meg nem kell te is megnyugszol.
2010. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
persze, hogy vidd el.
2010. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vidd el, ha azt szeretnéd, hogy egy pár alkalom után kússzon vagy másszon. Ha úgy gondolod, hogy megvárod míg ezt magától teszi, akkor is érdemes megnézetni, nem letapadt izmok miatt nem megy-e neki. Kérj egy időpontot, aztán ráérsz még eldönteni, mert szinte mindenkinél több hét a várakozási idő. Én nem vagyok az a várakozós típus, így én elvittem a lányomat Dévényeshez, és nagyon nem bántam meg. Neki is csak egy pár alkalom kellett, minden héten fejlődött valamit, most már lépked a bútorok mellett, 10 hónapos. Csak ajánlani tudom.
2010. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 8 hónaposan vittem Dévény-tornára. Akkor még se kúszás, se négykézláb, se ülés nem volt. Hihetetlen gyorsan meglett az eredménye, pedig a picikémnél semmi gondot nem talált a gyógytornász. Rendben voltak az izmai, nem volt letapadás vagy izomtónus gyengeség, és mégis nagyon hasznos volt. Én tanácsolom, hogy vidd el, beindítja a mozgásfejlődést az első néhány alkalom után, aztán nem is biztos, hogy kell tovább járnotok.
2010. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen vidd el.

Az én lányom is 9 hós volt mikor elvittem.

2010. máj. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!