Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem orvoshoz babámat?

Vigyem orvoshoz babámat?

Figyelt kérdés

Apró kiütések jöttek ki babámon a nyakán, állán, hónalján, füle mögött. nagyon megizzadt, utána jöttek ki. Már pár napja hintőporral próbáltam kezelni, de nem múlik, sőt még a mellkasán is kijött ma néhány piros foltocska. olyan kis aprók, mintha kicsi pattanások lennének. Volt valakinek hasonló? Mit csináljak?

4 hónapos kislány anyukája


2011. jan. 20. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Az en lanyomnak is volt az allan es a mellkasan, halvany rozsaszin pottyok, de szerencsere neki 1 nap utan elmult. Szerintem tej allergia lehetett, mert volt neki az arcan is ilyen korabban.

Ebbol gondolom azt, hogy lehet nalatok is az all fenn. Ha nem mulik mutasd meg inkabb az orvosnak.

4hos kislany anyukaja.

2011. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem múlik, szerintem is vidd el.

De a hintőpor sokszor többet árt, mint használ, engem a felnőtt- és a gyerekorvos is óva intett a használatától, különösen a hajlatokban (nyak, hónalj). Összetúrósodik, kellemetlen szaga lesz, és irritál is.

2011. jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a melegtől van szerinted, akkor adj rá kevesebb ruhát, vagy vedd lejebb a fűtést. 1, max. 2 nap alatt el kell múlnia, ha tényleg a melegtől van. Ha nem ,akkor doki. De csak piros pötty, vagy sárga a közepe, mint a pattanásnak?
2011. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már a fűtést is levettem, és ruhát is alig adok rá. sok apró, kicsit kidudorodnak és valamelyiknek van fehér közepe, de a legtöbb csak piros.

Elmegyek vele holnap a dokihoz, megerősítettetek.

2011. jan. 20. 20:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiamon 2 hetes korában jöttek ki kiütések, olyan csalánkiütés szerű. De az egész nyaka, tarkója, mellkasa, háta olyan volt. Elmentünk a dokihoz, írt fel Calcimuscot, 1 nap alatt levitte róla.

Sok mindentől lehet. Öblítő, mosópor allergia. Ha szoptatod, akkor esetleg ehettél valami olyat, ami őt kiütötte, ha már kóstoltatsz, akkor arra az ételre is lehet ilyen reakciója. Nálunk az volt a gond, hogy előző este tükörtojás volt a vacsorám, délben pedig rakott krumpli, abból is jó sok tojást megettem, és ez ütötte ki a fiamat.

Vidd dokihoz, ártani nem árt, ha megnézi.

2011. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a jó tanácsokat!! Tényleg elmegyünk a dokihoz. Egyelőre csak anyatejes a lányom, kajától szerintem nem lehet, semmi mást nem ettem, mint amit korábban.

Jó éjt mindenkinek!

2011. jan. 20. 22:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb ha elviszed, azzal semmit nem veszítesz!
2011. jan. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!