Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy felejthetné el szegény?...

Hogy felejthetné el szegény? Mit tehetnék hogy jobb legyen neki?

Figyelt kérdés
Mióta viharos az idő fél az égdörgéstől.Egyszer kint játszott az udvaron szép idő volt,de dörgött egyet az ég.Nagyon megijedt,sírva,visítva futott hozzám.Elmeséltük neki hogy ez mért van,napközben nevet rajta ha ő felhozza az "ég"témát.Egyik este mikor aludni mentünk nagyon sírt,hogy fél az égtől.Mindenki mondta hogy nemkell félni minden vigyázunk rá,de csak sírt.Esti ima az angyalkákhoz kicsit segített, de azóta minden nap félve,izzadva alszik el(máskor nem izzad, nem öltöztetem be nagyon)és kizárólag az arcát kell simogatni,és a másik kézzel a hátacskáját fogni,ő meg szorít.Nagyon sajnálom őt lehet ez ellen tenni?;( egy 2éves kisfiú története
2010. máj. 14. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

nem sokat szerintem mikor felhozza a témát akkor mond el neki ohgy majd te vigyázol rá,meg apa meg mindennki.Én ilyenkor felsorolom a családot.De ezt addig fogja csinálni mig elnem felejti sajnos.

Kislányom is ilyen Ő is nagyon fél.

2010. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát őszintén szólva talán én is ugyanezt tenném, nyugtatni vigasztalni, bátoritani elmondani hogy mindenki itt van nincs mitől félni. Ez fontos. De van egy olyan verzió is hogy pont ezzel keritünk benne félelmet hogy tápláljuk ugymond a félelmét, azzal hogy nagy feneket keritünk neki.Nem tudom pontosan elmagyarázni de pl egy olyan dolog miont amikor elesik. Nézd meg hogyha nem üti be nagyon magát és nem reagálsz semmit, akkor csendben feláll és tovább játszik, viszont ha odaugrasz és felkapod te okozod benne az ijedtséget és azt az élményt hogy ez egy rossz dolog volt. Ezt mérlegeld a következő esetnél, most pedig egyértelműen a legjobb ha már fél hogy elmagyarázzátok neki hogy nem kell. Játszatok égdörgőset, dörgesse ő az eget valami zörgő játékkal, próbáljátok feloldani a feszültségét a dologgal kapcsolatban.
2010. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ha elesik mondja hogy ííí..Meg kérdezem től minden rendben azt mondja hogy semmi gond.Szokott olyat játszani a fejemen.Ököllel kicsit ráhúz a fejemre hogy az égtől nem kell félni mert csak igy dörög.;)
2010. máj. 15. 10:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!