Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól, és hogyan, milyen...

Mikortól, és hogyan, milyen módszerrel mossátok a babáitok fogait?

Figyelt kérdés
13 hónapos a kisfiam, és 8 foga van. Már hónapok óta próbálkozunk a fogmosással, de semmi eredmény. Az ujjra húzható "fogkefe" nem vállt be, mert kinyitja a száját, de ahogy elkezdeném "mosni" vele a kis fogacskáit ráharap az ujjamra és nem ereszti :) Vettünk babafogkefét is, azt néha rágcsálja, de azzal sem enged semmit csinálni a szájában. Ti hogy csináljátok?
2010. máj. 11. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Amiota kint vannak az elso fogai, mossuk neki. Azaz neha inkabb csak imitaljuk, mert nem mindig engedi. Amugy en oda szoktam neki adni a babafogkefet, es ha latja, hogy en mosom a fogam, akkor o is ugyanolyan mozdulatokat csinal a szajaban a sajat fogkefejevel. Eddig ez valt be a leginkabb. Kihasznalom, hogy mindig utanoz. :o) Ja, az en fiam is 15 honapos, csak hogy lasd, nem 2 eves gyerekrol van szo.
2010. máj. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekünk is ráharapott, mondtuk neki mindig, hogy ne harapd meg, hadd mossam meg satöbbi, egy idő után engedte. kb. 1.5 hónapig volt az ujjra húzható, aztán olyan 14 hós korától lett a rendes, előtte nem hagyta azzal egyáltalán, azért vettem ujjra húzhatót.
2010. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a DM-ben vettem azt a 3db-os babafogkefe csomagot. A sárgát egész nap rágcsálja, ha olyanja van, a zölddel szoktuk "mosni" a fogát esténként. Eleinte még hagyta, hogy picit megsikáljam neki, de már egy jó ideje kikapja a kezemből és magának csinálja, persze, nem sikál, csak rágcsálja. De az is jobb, mint a semmi.

11,5 hónapos.

2010. máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak rágja a fogkefét, ennyi:( 18 hós. Tiltakozik, ordít, ha próbálkozom!
2010. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elnézést a kérdezőtől, hogy beleszólok, de este mikor mossátok meg a fogát? Mert fürdés után issza a vacsora-tápszert, na de azon általában elbóbiskol, tehát utána már bajosan...
2010. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak! Nálunk fürdés előtt van a vacsora és a szopi...
2010. máj. 11. 12:56
 7/7 anonim ***** válasza:
nálunk még fürdés után kap cicit, azután már nincs fogmosás, mert utána rögvest elalszik. 17 hós.
2010. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!