Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol szulnel es nevelnel...

Hol szulnel es nevelnel gyereket, es miert? (Konkret reszletek lentebb)

Figyelt kérdés

Ilyen elonyokkel es hatranyokkal ket orszag kozul valasztva:


1. Magyarorszagon

+ van lakas

+ eleg reszmunkaidoben dolgozni

+ az anyanyelven tanul a gyerek, amit amugyis mindenkepp megtanitanal neki

+ tobbet talalkozhatsz a csaladdal, baratokkal

+ az anyanyelveden kommunikalhatsz/megertesz mindent, nincs a stressz, hogy valamit felreertesz


- tul kozel van a csalad, es egy reszuk beleszolos

- egeszsegugy

- viszonylagos kiszamithatatlansag


2. Ausztria:

+ megtanul nemetul anyanyelvi szinten a gyerek

+ szep orszag, lehet menni kirandulni a hegyekbe (ez nalunk nagy plusz pont)

+ tavol, nyugoban mindenkitol, de megis eleg kozel, hogyha akarunk, meglatogassuk a csaladot


- teljes munkaidoben kell dolgozni

- joval ritkabb talalkozas a csaladdal, baratokkal

- nemet nyelvu kommunikacio minden nap (felsofoku szinten beszelem, de ez meg igyis mas nyilvan, mintha anyanyelven tudnek kommunikalni)

- a gyerek nemet nyelvu suliba jarna



2017. jan. 23. 07:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Elég egyértelmű, hogy az osztrák megoldás vonz téged és csak megerősítést vársz. :)
2017. jan. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvasom, egyedul a nemet nyelv adna a gyereknek pluszt. (Gyonyoru hegyeink nekunk magyaroknak is vannak!)

A nemetet megtanulja a suli alatt/mellett, akar felsofokig is, ennyi. Minden masban az itthon nyert, a felsorolasod alapjan egyertelmuen.

Rokonok, oke, beleszolosak, de nehogymar indok legyen ez a menekulesre..egy gyerrk fejlodesehez sokkal tobbet ad ha minel tobben veszik korul.

Es itt van lakas azt irod, plusz a munkalehetoseg is jobb.

Hat ez eleg evidens igy.

2017. jan. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

Szülni kint, ha megoldható, de azért itthon is lehet találni nagyon jó kórházat és nagyon jó orvost is.


A gyerek első 6-7 évében élnék itthon, és kihasználnám, hogy sokat lehetünk együtt. A családot le kell építeni, hogy mibe szólhatnak bele, de nagyon nagy segítség tud lenni pici gyerek mellett, ha van segítség.


Közben szépen tanulnánk németül, (akár direkt ilyen ovit is kereshetsz), és kijárogatnánk a családdal kirándulni (tőlünk annyira nincs messze a határ, hogy ne lehetne megvalósítani, de mondjuk Kecskemétről már tuti nem járogatnék ki.)


Aztán úgy intézném az életünket, hogy a gyerek az iskolát már az osztrákoknál kezdje, és legyen addigra fix munkahelyünk. Elég nagy lenne, hogy családi támogatás nélkül is boldoguljatok.

Mondjuk nekem az inkább pozitív, hogy a gyerek német nyelvű suliba járna.


Alapvetően nem úgy állnék neki, hogy most kell eldönteni, és később nem lehet rajta változtatni, ha a számításaitok nem jönnek be.

2017. jan. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem Ausztria, mert Magyarország szegény és nincs normális egészségügy és még sorolhatnám ne haragudj nem akarok hosszasan indokolni, én ha tehetném mindenképp Ausztriát választanám
2017. jan. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy látom, hogy neked a 2. verzió jönne be... de a leírás alapján itthon sincs semmiféle anyagi gondotok, így én maradnék.

Az egészségügy miért negatívum? Az egészségügyben csak dolgozni sz@r, csak azoknak nem jut pénz, de a magyar eü-ellátás meglehetősen jó színvonalú... és hát ugye ha dolgozol és van tb-d, ingyenes.

mondjuk azt sem értem, hogy a 2. verzióban a német nyelv miért negatívum. de mindegy. Ausztria nem a világvége, pár óra alatt otthon vagytok, ha hiányzik.

2017. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

OFF, kérdező ne figyelj ide! /// A német nyelv aztán rettenetesen fontos. Valami elb.szott egy hungarikum, hogy itt mindenki tolja a németet a gyerekének, miközben azon a nyelven, az ANGOLON gagyog, amivel kb. az összes többi (értékelhető) országban tökéletesen boldogulna. Ha már ez a legfontosabb pro, akkor legyen Anglia.


A magam részéről ennek ellenére itt, mert jól megélünk itthon is (tyű, nem vagyunk Orbán-bérencek, és mégis munkával, hűűűűű, hát ez lehetetlen), ez az otthonunk, ráadásul itt van családi segítség is (fúúúú, én nem gyűlölöm anyámat meg anyósomat, és nem szakítottunk meg minden kapcsolatot a szüleinkkel, mert ők esetleg megjegyzést tettek a babakocsi színére).


Nem egy ismerősünknek volt rettentő fontos kinn szülni, utána kúsztak haza, mert nem volt kétéves álomgyed + gyes, és vissza kellett volna menni dolgozni, a gyereket meg horribilisért lehetett volna berakni valami megőrzőbe vagy bébiszitterhez. ///


Amúgy meg kérdező, nektek kell eldönteni, hogy mi a fontos. Azt is csinálhatjátok, hogy kimentek, nem égettek fel mindent magatok mögött, és megpróbáljátok kinti életet, aztán maximum hazajöttök. Nehogy már egy anonimfórumon szavaztassuk meg ezt...

2017. jan. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze mindenki "szüljön magának", de terhesség, szülés, gyerekágy alatt annyi olyasmi történhet, amire nem számít az ember (én speciel elég peches voltam e téren mindkét gyerekemnél), hogy itthon nagyobb biztonságban érezném magam - érzelmileg is. És utána is persze adja az ég, hogy minden úgy legyen, ahogy flottul eltervezte a kismama, de ha mégsem, nagyon jól jön bármilyen apró segítség vagy legalább jelenlét a család vagy barátok részéről. Az más, ha már 1-2 éve kint lakik egy pár, ismerik a terepet, vannak kapcsolataik, nem vadi új az otthonuk és a munkahelyük, volt idejük utána járni a hétköznapi ügyeknek... stb. és úgy vállalnak gyereket; és megint más, ha egyszerre jön ennyi változás: nem elég, hogy a bioritmusuktól kezdve a párkapcsolatig mindenbe beleszól az új családtag, még mindezt egy új környezetbe való beilleszkedéssel is megfejelni elég mélyvíz lehet.

Egyébként meg tényleg lehet nálunk is nagyon szép helyeken kirándulni... A gyerek meg csak akkor lesz perfekt németből, ha utána tényleg iskoláig kint laktok, különben amit babakorban tanult, elfelejti (van rá több példa a családunkban).

2017. jan. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kint elunk, az egeszsegugy eg es fold.


A nemet jol megy, de otthon olyan jo, hogy gond nelkul ki tudom fejezni magam.


Vannak szep helyek Magyarorszagon, de nincsenek olyan magas hegyek tavakkal, egesz mas.


Ha csak a babakocsi szinerol lenne szo...


Az viszont nem mindegy, hogy Magyarorszagon joval kevesebbet kellene dolgoznunk a megelhetesert. Ez egy nagy plusz.


Nem szavaztatok, erdekel, ki mit gondol a temarol, hatha felmerul olyan szempont, ami elorebb visz a dontesben.

2017. jan. 23. 09:14
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
#6-os minden szavaval egyetertek.
2017. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelműen Magyarországon szülnek. Az idő, amit azzal sporolok, hogy elég részmunkaidőben dolgozni, megfizethetetlen. Most még nem tűnik nagy dolognak, de amikor reggel 7-kor loholsz a gyerekkel az oviba és délután ötkor loholsz érte vissza, ezután állsz neki a házimunkának stb, akkor rájössz, hogy miylen sokat jelent.

Ezenkívül nekem a családom közelsége is fontos. Semmilyen hegy heti meglátogatása nem ér fel a szüleim heti meglátogatásával.

De ezt neked kell tudnod.

2017. jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!