Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom leginkább, vagyis...

Kislányom leginkább, vagyis szinte mindig jobbra fordul, aludni is így alszik. Ha fent van nézelődik balra is de csak ha kézben van, fekve alig akar. Lesz ebből valami baja?

Figyelt kérdés

Látni a kis fején hogy szeret egy irányba nézni, de hiába fordítom másik irányba,visszafordítja,ha kipárnázom,sír.Oldalt nem alszik,úgyis sír,ha álmában teszem egy idő után szintén visszafordítja,vagy felébred.

Mit csináljak?Már a doktornő is szólt.Ilyen marad a kis feje, vagy tud még alakulni,és hogy segítsek rajta,ha nem hagyja?


2008. okt. 9. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én babám is "jobbos", ha háton fekszik. Én napközben hason altatom, illetve ha a hátán fekszik akkor mindig a bal oldalára helyezkedek, onnan beszélek hozzá. Ha a játszószőnyegen van, akkor a bal oldalára teszem az érdekes dolgokat. Ezek szerintem célravezetőbbek, mint erővel elforgatni a fejét. Olvastam egyébként, hogy van kedvenc "oldaluk" a babáknak.
2008. okt. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!

Nekem is így csinál a kislányom, csak Ő balra fordul. Nekünk is szólt a doktornő, hogy eldeformálódik a feje, mert a kutacsok még alakulnak. Amikor mélyen alszik próbáld a másik oldalra fordítani. Néha nekem felébred, de inkább sírjon egy kicsit, mint később eldeformált legyen a feje. Ez az Ő érdeke. És szerintem nagy korában úgyis számon kérne miért nem vigyáztam rá :)

2008. okt. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ez beválik? MIkortól hasznos,mert 3 hósak leszünk, de hosszútávon nem köti le a játéka,hogy azmiatt forduljon balra.
2008. okt. 9. 16:50
 4/5 anonim ***** válasza:
az én kisfiam mikor fekudt, mindig balra fordult. ha hason volt, mindig balra, ha felvettuk, szintén balra. Aggódtam szintén. Kb. 4 hónapos volt, mikor már hason fekve felnyomta magát, szinte egyik naprol a másikra, és ezzel megszunt a probléma, mindenhogy jó volt neki. Az izmok szerintem egyformán fejlettek lehettek,hisz mindkét oldalt "hasznalta", csak megszokás lehetett. Esetleg léteznek tornagyakorlatok, amelyek erositik az izmokat, ha szukség lenne rá.
2008. okt. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, bocs, nagyon elírtam, így nincs értelme. Hanyatt fekve balra tartotta a fejecskéjét, amúgy jobbra. Most meg itt zenél mellettem a drága, és hulyeségeket írok:)
2008. okt. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!