Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Hogyan tanítsam meg...

S. O. S. Hogyan tanítsam meg 10 hónapos babámat kapaszkodni?!

Figyelt kérdés

Néhány hete áll fel és lépeget a bútorok mellett, de sokszor egyszerűen nem kapaszkodik, csak áll és így felborul! :(Ilyenkor persze hanyatt esik és beüti a fejét. :( Hiába próbálom mutatni, mondani neki, semmi, egyszerűen elengedi pl. az asztalt :(

Ha az ölemben van a karomon, akkor sem kapaszkodik vagy csimpaszkodik csak úgy ül, és néha még hanyatt is dobná magát, ezért csak két kézzel lehet fogni,ami ugye nem praktikus mert sokszor kéne egy szabad kéz.


2010. máj. 5. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos csak annyit tudsz csinalni hogy figyeled minden lepeset .Majd rajon o magatol amikor ott az ideje.

Az en fiam is kepesvolt allo helyzetbol hanyatt esni tobbszor is egymas utan. Adj neki meg egy kis idot es fog o kapaszkodni.

2010. máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki hogyan kell leülni, segíts neki hogy a fenekére huppanjon, és ne hanyatt vágja magát. Nem biztos hogy sikerül neki, de próbálgasd többször, hogy megszokja a mozdulatot.
2010. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Babám is egy hónapja állt fel, most 10 hónaos ő is. Először ő is elvágódott, csak úgy koppant a buksija, a frász volt rajtam mindig. Én azt csináltam, hogy leültem vele szembe, odanyújtottam két ujjam neki, azt fogva felkapaszkodott, majd azt mondtam neki, hogy "totty" és leültettem. Naponta sokszor megcsináltuk, nagyon élvezte, hogy fel tudja magát húzni és nagyokat tottyolt, nagyokat nevetett. Ma már simán felkapaszkodik mindenhova, nincs akadály és már le is tottyol magától. Próbáld ki, hátha segít nektek is :) Szép napot :)
2010. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsón jót nevettem:)))) Aranyos ötlet a totty.:) Az én kisfiam 7 és fél hósan állt föl, és mostanra tud popóra esve leülni, (8 és fél hós) de még akad 1-2 kopp így is. Szépen lassan maguktól rájönnek majd, csak ott állok, mint egy őrangyal, mert tiszta ideg vagyok, hogy mikor koppan a feje, és ha rosszul esik, megfogom. Nekem meg egyedül lépegetni nem akar. Ez baj? De úgy gondolom, majd eljön az ideje. Ha fogom a kezét, gyönyörűen megyünk.
2010. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!