Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rá tudnám szoktatni valahogy...

Rá tudnám szoktatni valahogy a babámat a cumizásra?

Figyelt kérdés
Eddig cumiellenes voltam, de már nehezen viselem el, hogy állandóan sír a babám.Már nekem is, és talán neki is jobb lenne, ha néha a cumival meg tudna nyugodni magát.Az ujjait és öklét egyfolytába a szájába veszi, azt hittem, hogy így szeretni fogja a cumit, de amint a szájába rakom, már ki is esik.El tudnám valahogy érni, hogy cumizzon?
2010. máj. 5. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád? (csak azért kérdezem, mert az jutott eszembe, hogy a foga is jöhet ha az ujja meg az öklke folyton a szájában van).


A cumira szoktatás egyetlen módja jutott eszembe, ha találsz egy olyan cumit, amit szeret, vagy megszeret. Annyi féle létezik, és bár az én kislányom elég hamar (kb 2 hós kora óta nem cumizik), abban a két hónapban csak egy fajta cumit fogadott el,pedig volt vagy 4 féle, mert kaptunk is.

Szóval lehet,hogy csak az a cumi nem jó,amit te akarsz adni neki.


Mivel írod,hogy te is nagyon cumiellenes voltál, nem írom le a hátrányait, de az egyik baráti párnál a cumiról való leszoktatás iszonyú nehézségekbe ütközött, nagyon nagy hisztik árán tudták megvonni a már 2,5 éves gyermeküktől a cumit. Ha jól tudom, nagy baj esetén még mindig azt követeli a gyerkőc, és ami a legkellemetlenebb,hogy mire eljutottak oda, hoyg ha nem látta a gyerek a cumit már nem is jutott eszébe (csak ha baj volt),ha azonban az utcán vagy máshol cumizós babát látott a gyermek, azonnal hisztizett,hogy neki is kell.

2010. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia.nálam ugyan ez volt a helyzet. Én se akartam cumiztatni a picimet, de mindig sírt, nyügös volt. Odaadtam neki a cumit, kiköpte, majd sírt h kell neki a cumi. Úgy csináltam hogy betettem a szájába, és megmozgattam egy picit a cumit, hogy érezze hogy ott van.

4hós

2010. máj. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.2 hónapos a babám, elvileg a foga nem jöhet...Eddig 2 fajta cumit próbáltam adni neki, de egyik sem izgatta őt igazán.Igen, a leszoktatástól félek nagyon, de egyelőre nehezebben tudom most azt elviselni, hogy nem tudok vele sehova menni.Még a napi bevásárlást sem tudom rendesen megoldani, mert amint belépünk bármelyik boltba, azonnal hisztizik.Ilyenkor jó lenne befogni mondjuk egy cumival a szájacskáját:)
2010. máj. 5. 08:52
 4/7 anonim ***** válasza:
2.vagyok. az én babám pl az olyan cumit aminek egy gumó van a végén nem fogadja el. csak azt aminek a gumi része lapos. te milyet próbáltál?
2010. máj. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az egyik gumós,kicsit hosszabb, a másik lapos,rövidebb.
2010. máj. 5. 09:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen idős baba még nem hisztizik.Pont tegnap hallottam,hogy 1 éves korukig nem nevezhető hisztinek az ami:)


Milyen fajtákat próbáltál már? Amúgy,nemtudom milyet lenne érdemes,talán próbáljatok több formájút beszerezni,az én lányom sem szeretett,de a cseresznye formájúra rákapott(mondjuk ő nem nagy cumis).


Ha semmi se megy,akkor próbálkozz a szórakoztatással.Más ötletem sajnos nincs:S

2010. máj. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A babák általában a gumi cumit szeretik,nem a szilikont. 2 lányom van,mindkettő a MAM gumi cumiját szerette. Simán el is hagyta a nagy,egyik naprol a másikra nem kérte. Emiatt ne aggodj. Esetleg feküdj mellé amikor sír és dugdosd a szájába,hátha rákattan.

2010. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!