Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HALAT milyen fajtát és hogyan...

HALAT milyen fajtát és hogyan adjak 11 hónapos gyerkőcnek?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran kell vagy lehet ennie halat?

köszönöm


2010. máj. 5. 07:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :)
2010. máj. 5. 10:18
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekem viszont a védőnőm pont azt mondta, hogy inkább édesvízi halat adjak a gyerkőcnek, mert a tengeri hal tele van nehézfémekkel. Így a kisfiam pontyot szokott kapni a halászléből.
2010. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

8.38-as vagyok. Egyébként van egy tök jó receptem, ami felnőtteknek való alapvetően, de semmi olyan nincs benne, amit 11 hónapos babáknak ne lehetne enni. Ha megengeditek, leírom itt:

Egy kisebb fej hagymát pici olajon megpirítok, hozzáadok egy konzerves rio mare tonhalat, egy konzerves hámozott, feldarabolt paradicsomot (ez lehet nem konzerves is természetesen, de az jó leveses, azért szoktam abból csinálni), pici petrezselymet, pici sót, kevés bazsalikomot, amikor jól összefőtt, hozzákeverek egy tömlős natúr sajtot (tudom, hogy hülyén hangzik, de nagyon finom krémes lesz tőle az egész), és még összerottyantom. Főtt durum spagetti vagy durum penne tésztára kell önteni, esetleg még reszelt sajttal (parmezánnal isteni) megszórni. Ezt a babáknak turmixolva is lehet nyugodtan adni. Nagyon hamar készen van, és eszméletlen finom kaja.

2010. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon jól hangzik a recept, köszi:)
2010. máj. 5. 11:33
 15/18 anonim ***** válasza:

Hmm fincsi ez a recept, én ki is próbálom.

Nekem a lányom 8 hónapos kora óta eszik halat, igazából semmi rendszerességgel, mert amikor magamnak csinálok ő is eszik. VOlt hogy hetente 1x vasárnap de volt hogy 2 hétig nem csináltam. Már nagyjából kitapasztaltam hogy a penny-ben kapható hekk filé a legjobb, valóban szálka mentes. Csak ezért veszek ezt, mert tényleg nagyon minimális a szálkák mennyisége.

2010. máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

11.26!

Olajos, vagy natúr sós leves tonhalat használsz a recepthez?

(én is kipróbálom)

2010. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Már mindkettővel próbáltam, mindkettőt lecsöpögtettem. Nem túl sok különbség van köztük, ízre nem éreztem semmit legalább is.
2010. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nagyon jól hangzik ez a halas recept!!

Köszönjük szépen!

2010. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!