Miért türelmetlen a legtöbb anyuka a hozzátáplálás terén?
Egyszerűen nem értem, miért nem a baba egészsége a legfontosabb.
A tápszeres anyukákra nem érvényes, hisz akkor én is megróbálnék a táptól mihamarabb megszabadulni.
Én annyit mondhatok, hogy mi megvártuk a 6 hónapot, mert volt tejem elég. Max. 1-2 alkalommal megkínáltam 1-2 kanálnyi reszelt alma levével. De a köv. gyereknél semmit sem fogok adni, szopizzon akár 7 hónapos koráig is.
Nem érdekel, hogy más gyereke már 3 hónaposan gyümölcsöt kap, az én lányom se maradt le semmiről. Már 1,5 éves, de jó étvágyú, nem válogat, és elfogadta a kanalat.
Aki lehúzta a válaszokat, valószínűleg nem írta le a véleményét, pedig kíváncsi lennék rá, mit gondolnak :-)))
Igen, a türelmetlenség tényleg nem jó tanácsadó, és sokszor a környezetünk sem. Én szoptatok még, 10 hónapos a kicsi, próbálkozunk mindenfélével, amit lehetne ennie, kb 1 szopizást tudunk kiváltani kajával de azt sem minden nap. Egyszerűen szól, ha nem óhajt enni. Nem fogadja el és kész. Másik nap meg eszik. Szerintem rá kell bízni ezt a dolgot a kicsikre, ők tudják, mire van szükségük.
Az én fiam is kizárólag anyatejet kap, de valamiben tévedsz. Ha tudod mért ajánlott 6 hónapos korig késleltetni a hozzátáplálást, azt is tudnod kellene, hogy ez legalább annyira vonatkozik a tápszeresekre is!!!
A WHO szrint ezért ajánlott 6 hósan kezdeni:
"A legtöbb kisbaba hat-kilenc hónapos korára jut odáig a fejlődésben, hogy készen áll a szilárd ételek fogyasztására. Egyes csecsemők számára hasznos lehet hat hónapos kornál későbbre tolni a szilárd táplálékok bevezetését; ha például a családban allergia fordul elő."
Ha ez az ok, akkor ilyen szemszögből nincs eltérés anyatejes és tápszeres között...
Szerintem a türelmetlenség egyik oka az is lehet, hogy az előző generáció csecsemőinek szóló, elsődleges táplálási szabálya az volt, hogy a babát legkésőbb 8-9 hónapos korára teljesen el kell választani. Semmilyen tudományos kutatás nem volt, ami az anyatejet vizsgálta volna. Pedig a dédanyáink is tudták tapasztalatból, hogy azok a csecsemők akik szoptak, kevésbé voltak kitéve a fertőző betegségeknek, nagyobb járványoknak, sőt háború idején a szoptatás volt az egyetlen esély a csecsemők életben maradására. De mivel most már vannak antibiotikumok, védőoltások, háború, ill. járványok sincsenek a fejletteb világban, sőt az anyák bármikor visszamehetnek dolgozni (sajnos nagyon sokan kényszerből teszik, mert kell a pénz), a szoptatás veszített jelentőségéből. SŐT, a TÁPSZER, ill. BÉBIÉTEL GYÁRTÓK húzzák a legnagyobb hasznot, ha az anyuka minél hamarabb az ő termékeikhez nyúl.
Az egységes szakmai álláspont már megszületett a csecsemők táplálásáról, de mindezek ellenére mindenkinek a saját felelőssége, hogy eldöntse, hogy mi a jó a gyerekének. (sajnos a baba nem tud választani...)
Szia! Valamit nem értek...
Ha egy baba 6 hósan kezdi el rendesen megemészteni a szilárd ételeket, akkor mit számít az, hogy tápszeres-e? Ettől még nem tudja hamarabb megemészteni...
Vagy tudsz más okot is amiért érdemes 6 hónapig várni? És egészségügyi szempontból kérdezem, mert az anyagi oldala egyértelmű...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!