Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, Ti milyen készségfejl...

Anyukák, Ti milyen készségfejlesztő játékokat játszotok a gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy telnek a mindennapjaitok?
2010. máj. 3. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
A készségfejlesztő játékok csak felesleges pénzkidobás. A gyerekek csak azzal játszanak,ami nekik éppen tetszik. Sokkal jobban leköti őket egy doboz,tejfölöspohár,vagy bármi más vacak,mint a drága játékok. Sokat kell nekik mesélni,énelkelni,megfigyelni,hogy mivel szeretnek játszani,és abban segíteni neki. De nem helyette játszani! Amit önállóan csinál,attól fejlődik a kreativitása.
2010. máj. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisgyerek számára minden játék készségfejlesztő. Úgy gondolom, ahogy az első írta, a játékgyártók csak kihasználják a szülők "hiszékenységét", hogy a gyerek csakis a mindenféle készségfejlesztőnek mondott csodakütyütől lesz megfelelően fejlett.... Tehát, ha a kisgyereket elég egyszerű játék (kockák, különféle konyhai használati tárgyak stb. veszik körül, elegendő hely van számára és hagyjuk saját kedve szerint tevékenykedni, már a készségei fejlődnek... Később, mikor már önállóan megy, kisebb házimunkákba is bevonható (portörlés, mosogatógépbe be/ki pakolás (felügyelet mellett), teregetés, ruhák mosógépbe pakolása, kiszedése... annyi készségét fejlesztik ezek a kis munkák, amit semmiféle méregdrága kütyü nem fog... Persze játszani is engedni kell, de nem biztos, hogy a mi általunk esetleg favorizált játék fogja őt érdekelni, hanem a legegyszerűbb, házilag barkácsolt dolog (pl. flakon megtöltve mindenféle csörgős dolgokkal, 2 vödör, amiből át lehet pakolászni a dolgokat egyikből a másikba...stb..). Készségfejlestő játék a kukucs játék, a bújócska is, hisz az értelmet fejleszti mindkettő :))
2010. máj. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább úgy mondanám,hogy van egy két kézségfejlesztő játék, ami tényleg szenzációs, de valóban általában ppont ez az ami méregdrága. De tulajdonkáppen tényleg minden játék az. :-))

Első gyermekes szülőként, elmondhatom,hogy az első hónapokban amikor már játszott a kislányom mindent megvettünk, ami hasznosnak túnt, és valóban, csak az kötötte le a gyerkőcöt ami a legdrágább volt, nyilván nem véletlenül került ennyibe.


De még mindig azt mondom, és mostmár a család figyelmét is felhívtam erre, hoyg az a legjobb, amikor én játszok vele, csak úgy "ragad rá minden" amit mutatok neki. Általában megnézünk mindent a lakásban,minderől elmondom hogy mi az és hoyg működik, aztán ő is próbálja. enét hallgatunk sokat, mert nagyon szeret "táncolni" (1 éves), és énekelünk, tapsolunk, mondókázunk.

Imádja a könyveket "olvasni", vannak korának megfelelő könyvek, amikben nagy figurák vannak amit ős is jól lát, és nem csak egy szines irkafirka az egész, nagyon szereti. Sokszor egyedül is lapozgatja a könyveit, és közben gagyog, néha felsikít vagy felnevet. A könyv az, amire egy fillért nem sajnálok, annak ellenére hoyg véleményem szerint pofátlanul drágák.

Imádja a kislányom az üres üdítős/ásványvizes flakkonokat, de egy kanállal vagy bármivel is eljátszik bizonyos ideig. Igazából minden érdekli.

Kiskorától fogva, folyamatosan beszélek hozzá, mindig mindent mondok neki, még akkor is ha sokszor fogalma sincs hogy mit beszélek (legalábbis látszólag), így azzal próbálom lekötni/fejleszteni, hyg információkat adok át neki a világról.

Ilyen apróságokra gondolok, hogy megyünk be egy ajtón, akkor tanítgatom,hogyan kell a kilincset használni, mire is jó az.

Komolyan mopndom, néha ledöbbenek, hogy miket megért.Kimondok valamit amiről nem is hinném hoyg tudja mi az és odamegy ahoz a tárgyhoz. Szóval szerintem érdemes sokat beszélni vele.

Hát ennyi. Mi így csináljuk ezt a bizonyos készságfejlesztést.

2010. máj. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad meg mennyi idős? Mert az önálló játékhoz Én jobban szeretek olyan készségfejlesztő játékot adni a gyereknek amit neki gyártottak. (7,5 hós) Én is adtam neki ásványvizes üveget, benne zörgő dolgokkal, nagyon is szereti.

De az már kevésbé tetszik, mikor a popsitörlő zacskóját, meg mindenféle dolgokat csak úgy a gyereknek adnak.

Úgyis az az első, hogy a szájába veszi. Akkor az legyen biztonságos.

A közös játékokhoz az "Anya taníts engem" vagy "Babamóka" könyvet használom ötleteknek.

2010. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tanuló kutyát és csigát most 28 hósan veszi elő néha,nem izgatja.Drága játék helyett:rajzolunk,együtt énekelünk,segít kiszedni a mosógépet,építőkockázunk...Egy ideje elkezdtük az old meg magad játékot:leesik a cipőd-próbáld egyedül felvenni,ha sikerül együtt tapsolunk stb...Nem ülök mellette egész nap,mert nincs segítségem(főzés stb..),de ezekre minden nap szakítunk időt.
2010. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira nem ítélem el a készségfejlesztő játékokat, mint az előttem szólók. Kisfiammal együtt mi is szoktunk sokat könyvet olvasni, kedvencem a szótár könyvünk, amiben a tárgyak képei vannak kiemelve egy nagy képről, és úgy nevezzük meg őket, vagy megmondom, hogy keresse meg vmelyiket, és megmutatja. A lépésről-lépésre sorozatot is szeretjük, bölcsiben is láttam, hogy használják.

Én megvettem neki licitálós oldalakon elég olcsón pár általam hasznosnak tartott kf. játékot, és azokon tanuljuk a dolgokat. Pl. van olyan amin 5 különböző gomb van, egyiket forgatni kell, másikat nyomni, vagy kapcsolni, stb. és ha sikerül akkor felugranak az állatok rajta. Vagy van a bohóc arc, amire az orrára, fülére, szemére, stb. kell rátenni különböző színű formákat, ebből is szépen megtanulja az fej részeit. A sütifalóval és formabedobókkal is szoktunk játszani, ott a kedvenc a kör :). A könyvekről még a már nem kapható kukucs könyv jutott eszembe, amin a képeket eltolva jelentek meg az állatkák a gyümölcsök mögül. Építő kockázni is szeretünk, és a pohártorony is nagyon bejött (fürcsi közben is). A kocka is jó, amelyiknek minden oldala más, de a zongora is lefoglalja néha.

2010. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!