Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell átforduljon egy...

Mikor kell átforduljon egy baba? és hogyan segítem?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden baba a maga ütemében fejlődik.Melyik átfordulásra gondolsz?Hátról hasra vagy onnan vissza?Segíteni úgy tudod,hogy ráfekteted 1textil pelusra (hátán legyen) megfogod a pelus 2 szélét és átfordítod benne a babádat.Ha a keze maga alá szorult akkor ingereld a gerincét (finoman csipked) és kihúzza a karját.

2010. ápr. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire nyugtat majd meg a válaszom,de az én kislányom 6 hónapos kora előtt 1 héttel fordult át a hátáról a hasára,majd vissza rá 2 hétre sikerült neki. Nekem ilyen kis lusti babám van... Még a kúszást is kb 1 hete kezdte,és ma 9 hónapos!! :)Szerintem ha a doki is mindent rendben talál,akkor nem lehet baj!!! :)


Mennyi idős amúgy a babád?

Nekem amúgy annó azt tanácsolta a dokink,hogy húzzunk el a feje fölött olyan tárgyat,amit szeret úgy,hogy megakarja fogni,és akkor ügye az oldaára fordul,és onnantól már "csak" egyet gurulni kell..:) (Gondolom az oldalára fordul már,azért kérdezted az átfordulást.)

Ja...nekem a babucim nem szeretett akkor még nagyon a hasán lenni,így ő általában a hátán volt.

2010. ápr. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A forgás 4-5. hónapban sikerül általában, az 5-6. hónapban megtörténik a felülés, az 5-7. hónapban indul meg a kúszás, a 6-7. hónapban pedig a baba már támaszkodik négykézlábon. A 10-12. hónapban a csecsemőknél megjelenik a mászás, mint mozgásforma, miközben már fel is térdelnek, és már guggolni is tudnak." Dr. Gömöri Ágnes

[link]

2010. ápr. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom napra pontosan 6 hósan fordult át hátról hasra először, teljesen egyedül. Próbálgatta ő előtte is, de nem ment neki.

Én úgy segítettem neki megtanulni, hogy fogtam egy játékot, aminek van egy nagy karimája (akasztó), ezt a hátán fekve mindig megfogattam vele és lassan elkezdtem húzni, addig amíg át nem fordult, aztán azzal a lendülettel fordítottam is kézzel a hátára. Egy idő után eljutottunk odáig, hogy csak addig húztam, amíg az oldalán feküdt, onnantól maga fordult tovább. Aztán már egyedül fordult az oldalára, kicsit erőlködött és már hason is volt. És ez 2-3 hét volt.

2010. ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fiam 4 hónaposan fordult hasra, 5 hónaposan vissza. Lányom 3 és 4hónaposan (hasra és vissza)
2010. ápr. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a kisfiam 3 hónapos volt,mikor átfordult hasról hátra.fordítva még nem megy,most 5 hónapos.
2010. ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
sziasztok!nem fordul még sehova a babám,holnap lesz 3 hónapos:-(most elvagyok egy kicsit keseredve:-(mozog,de nem fordul még oldalra sem.
2010. ápr. 30. 17:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ne légy elkeseredve, mert az én kislányom már 7 hós, és még mindig nem forog :(( Arra inkább nekem lenne okom. De a doki szerint nem kell izgulni, minden gyerek másképp fejlodik. Tehát fel a fejjel :)
2010. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!