Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hetes babám 2 óra óta nem...

2hetes babám 2 óra óta nem alszik. Csak a karomban van el, egy ideig, aztán gondol egyet és torkaszakadtából üvölt. Mi lehe a baja?

Figyelt kérdés
közben már szopiztunk, mérem, evett eleget, büfizik, a hasa nem fáj,remélem , mert adom neki az infacolt és mert nwem látom rajta a hasfájós jeleket. voltunk kintkicsit a teraszon 3kor, de aludni nem tud. pedig látom rajta, hogy olyan fáradt. sem kiságyban, babakocsibn, hordozóban, mellettem az ágyon nem marad el, csak a mellkasomon, de ott is csak ideig óráig...mikor úgy tűnik, elpihen, megitfelsír. szerintetek is az a baja, hogy nagyon fáradt? vagy a hasa fájhat? mi lehet a gond?
2010. ápr. 29. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha olyan régóta nem alszik, akkor biztos a fáradság az oka. légy türelmes, próbáld meg elringatni, megnyugtatni símogatással, cumival...de nálunk az infacol nem vált be, így a hasfájást se zárd ki!
2010. ápr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem iszonyatosan fáradt és már azért nem tud elaludni.az 5 hónapos fiam is egy üvöltőgéppé válik,ha nem alszik délután.ringatva sem alszik el?egy kis zene,vagy ének?
2010. ápr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk is előfordul ilyen. Szerintem megint jön valami front, mert a mai délutánunk nekünk is szenvedés volt (6 hetes).


Egyébként az is előfordul, hogy kicsit túlpörög és annyira fáradt, hogy már azért nem tud aludni. Én ilyenkor beteszem az ágyikójába, sírdogál, ott vagyok mellette, beszélek hozzá, simizem az arcát, ettől van, hogy megnyugszik mintha a karomban lenne, és bealszik...


Lehet az is, hogy hiába esztek "eleget", most még nagyon gyorsan változik az, hogy mi az elég és lehet, hogy ő most fog egyet ugrani (kajamennyiségben, aztán persze súlyban is). Ha szopizik, nyugodtan etesd meg többször, ha nem éhes, akkor úgysem fog többet enni. Legalábbis nálunk ez így bevált.

Más ötletem nincs, de remélem ezekkel tudtam kicsit segíteni!

2010. ápr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még az is lehet, hogy annyit szórakoztatok, hogy azóta megint pisis-kakis. Nálunk ilyen is volt már, kukkants bele a pelusba, hátha. Az én babám 10 percig sem viseli el a kakát.

20:01

2010. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mar tul faradt es azert nehez elaludni, remelhetoleg a kov szopinal elalszik. Amugy nekunk is ilyen napunk volt tegnap 3 hetes kisiammal, egesz nap 2szer 20 pecet aludt azt is ugy hogy mindig megriadt es csak a kezeben volt el es tok nyugos volt egesz nap. Este viszont nagyon jol aludt reggel 9-ig, prsze 3 orankenti kajcsival. Szoval vannak ilyen napok ne izgulj csak egy kicsit nyugosebb ma es sok olelgetesre vagyik. Remelem hamar elalszik majd.
2010. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

mi vált be pocifájásra?

amúgy nagon türelmes vagyok...még csak most kezdtem az ipart:-) becézgetem, símogatom, mondókáztunk, énekelek, mesélek, beszélgetek vele..

de a szívem szakad meg!

meg inkább attól tartok, hogy nem veszem észre, hogy beteg vagy hogy orvost kéne hívni hozzá....

2010. ápr. 29. 20:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk pocifájásra az infacol vált be,illetve masszíroztuk,tornáztattuk,alkarunkon hordoztuk,hasra tettük és simogattuk a hátát.
2010. ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi Espumizan-t használunk. Igazából nem tudom, hogy bevált-e, vagy annyira nem is hasfájós, de jó nagyokat szokott büfizni tőle, úgyhogy végülis bevált :-)

A betegség miatt ne izgulj, szerintem észre fogjuk venni. Bár ma én is nézegettem, mert nagyon ki volt pirulva a pofija, meg elég meleg volt, de sehol máshol nem volt meleg a teste, úgyhogy ez biztos a sírástól volt.

Jól írták előttem, leszenk még ilyen napok (SOK!!!), egy-két ilyen és megszokod majd, kicsit kevésbé fog fájni a szíved és hamarabb "eltalálod", hogy épp mivel tudsz segíteni!

20:01

2010. ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
néztem a pelit, próbáltam, amiket írtatok... igénye szerint szopizunk, de kiköpi a cicit, ha elég neki.... remélem tényleg csak hiperfáradt... 20-30 percekre elbóbiskol, dde qztán felsír... talán majd most fürcsi, kaja és minden rendbe jön! nagyon szeret fürdeni... főleg hason! :-)
2010. ápr. 29. 20:09
 10/13 A kérdező kommentje:
ja, amúgy nagyon köszönöm a válaszokat!!!!!
2010. ápr. 29. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!