Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós nagyon az egy hónapos...

Hasfájós nagyon az egy hónapos babám. Az Infacol nem jött be. Mivel próbálkozzunk? Espumisan, vagy angol víz? Sok kakink van, na meg rengeteg szél is. Szerintem a szélgörcsök kínozzák ennyire. A szívem szakad meg, annyira szenved esténként.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az Espumisan csepp jött nagyon be!
2010. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi kipróbáltuk az angol vizet az infacol után, nekünk az sem vált be. Aztán mikor mentünk az egy hónapos vizsgálatra, akkor doki néni írt ki papavarine görcsoldót, az megoldott minden bajt (pedig csak napi 1x adtam neki, volt, hogy két naponta). Most 2 hónapos, már egy hete egyáltalán nem volt semmi panasza. Sokan nem szeretik, mondván nyugtató van benne... én semmi ilyesmit nem vettem észre a kisfiamon. Rengeteg sírós órától szabadított meg bennünket.


Jó babázást!

2010. ápr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam kb 3hetes koráig volt hasfájós, mert elkezdtem neki adni a mecsek baby teát. Nem akartam gyógyszerezni, így gondoltam a teára. Bevált. Most 3hós lesz, és nem hasfájós!
2010. ápr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is hasfájós volt, nekünk nem vált be semelyik gyógyszer (Infacol, Espumisan, Gripe Water). Végül kipróbáltuk a szélcsövet végső elkeseredésünkbe, lehet, hogy drasztikusan hangzik, de bevált. Nem fájt a babának, sőt, ahogy segített kivezetni a levegőt, + a kakit, közben meg is nyugodott a fiam. Ja, és nemszokott rá, egyszer csak kinőtte a hasfájósságot kb. 6 hónapos korára.
2010. ápr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Neked mennyit eszik a babád? Az enyém nagyon sokat és ezért fájhat a hasa. A dokinéni azt mondta, h térjek át 4 óránkénti etetésre, de azt nem birja ki sajnos. Éhes...
2010. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

A Kislányom nagyon változóan eszik, és változó időközönként is. Igény szerint szoptatom, nem nézem az órát.

De ha sok idő telik el a két szopi között, akkor olyan 120 gramm környékén eszik, ha nem sok idő, akkor az átlag olyan 80 gramm.

2010. ápr. 28. 16:05
 7/11 anonim ***** válasza:
De úgy csinálod,hogy 3 óránként cseréled a cicit vagy minden evésnél a másikat adod oda neki?Mert ha mindig odaadod a másikat akkor nagyon hasfájós lehet.Az első babámmal én is elkövettem ezt a hibát és iszonyú hasfájós volt,de a másodikkal már nem és nagyon ritkán fáj a hasa.
2010. ápr. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

15.55-ös : sajnos a dokinénik egy jó része abszolút nincs képben erről a dologról. :-( Ha igény szerint szopiztatod a babádat és ha kevés idő telik el két szopi között, akkor az üresebbik melledre teszed vissza, megszűnik a problémátok. A hasfájást ugyanis a tejcukor okozza, ami a tele mellben több van, az üresebben - mivel a cukrosabb első tejet már kiszívta a baba, így marad a zsírdúsabb hátsó tej - jóval kevesebb. Megszűnik a hasfájás, a baba elégedett lesz, mert ehet amikor akar, ráadásul az anyatejnek van fájdalomcsillapító és nyugtató hatása is, ami szintén csak segíthet.

Barátnőm nemrégiben pont ezt csinálta végig, mint most te. Neki először hiába beszéltem, hallgatott az idióta dokinénire. Mivel ritkábban kapott a baba enni, éhes volt, túl mohón és túl sokat evett, rendszeresen vissza is bukta. Pár nap alatt a 3 hós babája a kiszáradás szélére került. No comment. Akkor végre felfogta, hogy nem feltétlenül az orvosra kell hallgatni, azóta semmi gondjuk. Szerintem egy próbát neked is megér!

A kérdezőnek írnám még, hogy a fentieken túl rengeteget segíthet, ha a hasfájós babát hordozókendőben szorosan magadra kötöd. Az anyai test melege segíti a baba emésztését, az anya szívverése és illata megnyugtatja a babát, ezáltal a hasfájás könnyebben és gyorsabban múlik.

Ezeket a tanácsokat magam is kipróbáltam, nekem is nagyon hasfájós volt a kislányom, szoptatási tanácsadó segített, mert ha a dokira hallgatok, akkor nem oldódott volna meg a problémánk. Azóta gyerekorvost is váltottam, minden rendben velünk.

Kitartást, előbb-utóbb megoldódnak a hasfájós gondok!

Még egy ami nekünk bevált: meztelen felsőtestemre fektettem (én félig ülő helyzetben voltam) a szintén csak pelusba bugyolált babát (természetesen hason) és kettőnkre borítottam egy puha, meleg takarót. Igaz, ebben a helyzetben nem nagyon halad a házimunka :-) viszont legalább ti is alszotok egy jót, gondolom, hasfájós baba mellett rátok fér. Nekünk még éjjel is volt olyan, hogy ez a pozíció jelentette a megoldást. De legalább a baba nem szenvedett és a család is tudott aludni. Próbáljátok ki, sok sikert!

2010. ápr. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is mindent kipróbáltunk, kezdve a homeós bogyóktól, ami nem volt jó, infacol, espumisan, ez sem igazán, ami nagyon klassz volt, az a gripe water, és az orvos által felírt papaverines cseppek. Mi már nem vagyunk hasfájósak, átvészeltük, nem volt könnyű. A szélcső is jó volt, de csak kiegészítésként. Kitartás, én is azt hittem, hogy soha nem lesz vége, és észrevétlenül elmúlt. Nagyon sok erő kell hozzá, nem tart sokáig. Könnyű most ezt mondani, mert amikor benne voltunk majdnem megbolondultam az órákig tartó sírástól. 3 hós kisleány anyukája
2010. ápr. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is nagyon hasfájós volt.Mikor ő szenvedett én is.Nekünk papaverin-t írt fel a doki és az nagyon jó volt, az infacol nekünk sem használt semmit.
2010. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!