Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez a "hisztéria" a...

Miért van ez a "hisztéria" a hozzátáplálás miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Lehet hogy most meg fognak sokan kövezni,de ugy gondolom meg kell irnom a véleményemet.Nem értem mi ez a nagy felhajtás a hozzátáplálás témájában.Az én kislányom 4 hónapos múlt,és az utóbbi pár hétig kizárólag ANYATEJES volt.Legalábbis nem tápszereztem eddig,és remélhetőleg nem is lesz rá szükség.Szépen szopcsizik,gyönyörüen gyarapszik és egy életvidám mosolygós kis emberke.És most jön a lényeg:hetek óta adok neki tejpépet,és gyümölcsöket.Imád mindent,bármit is kóstoltatok meg vele.Amikor meglátja a kis tányérkáját meg a kamalat amivel etetem...látni kellene a várakozást és az örömöt a kis szemeiben.Én igenis ugy gondolom,hogy már ennyi idősen meg lehet ismertetni a picikkel az ízek jelentette élményt és azt,hogy kanállal ehetnek!Továbbra is szoptatok és még sokáig szeretnék is,de nem gondolom azt hogy 6 hónapos koráig várnom kellene hogy kóstoltassak vele dolgokat,persze csak mértékkel.Tudom nagyon jól hogy most az a módi,hogy csak és kizárólag anyatej mert az mindent tartalmaz.Ez igy is van,de egy-két kanál gyümitől és tejpéptől nem lesz a gyerekem ételallergiás és nem megy tönkre a kis gyomra.Gondolom hogy most sokan felhördülnek és marha felelőtlen rossz anyának tartanak,de már nem fért a begyembe ez az őrület ami ebben a témában zajlik.Mindenkinek szive joga eldönteni,hogyan táplálja gyermekét,de nem kellene ennyire vészmadárkodni és mindenféle dolgokkal riogatni az ujdonsült anyukákat.Tudom,lerágott csont,hogy minket is etettek mindennel a szüleink és mégis itt vagyunk,de ez igy is van!És itt vannak a szüleink is és még sorolhatnám...És ők is mennyi mindent megettek...azt se tudták pl mi a glutén:)Pedig az már akkor is létezett.Na csak ennyit akartam.MIndenkinek jó babázást!
2008. okt. 4. 16:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%
Én a szoptatással voltam így.3800 gr-al született a babám,akit 2 hónapig szoptattam utána a pótlás mellé ameddig csak volt mit fejtem.Rengeteg átsír napot okozott a sok hülye babás cikk,amik a csodás,gyors,apás szülésről(én császárral szültem) és a hónapokig tartó szoptatásról szóltak.Azt hittem én vagyok a hibás a sikertelenségért.Aztán pár hét után lenyugodtam.3,5 hósan kezdtem a hozzátáplálást és azóta ha vki ki akar ezzel kapcsolatban oktatni elengedem a fülem mellett a dolgot.Én vagyok az anyja én döntöm el szerintem mi szolgálja az Ő érdekeit és egészségét.
2008. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%
A legújabb irányelv,amit biztos vmi baromi okos ember talált ki,hogy még a tápszeres babáknak is csak 6 hótól lehet elkezdeni a hozzátáplálást.A lényeg: a szülés és gyereknevelés hatalmas üzlet az ehhez szükséges dolgokat gyártó cégeknek.
2008. okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
83%

Az én első kislányomnál 3 hónapos kora körül kezdett fogyni a tejem, éhes volt. A dokinéni szerint ekkor tápszert kellett volna adnom a pótláshoz. Én ehelyett elkezdtem adni gyümölcsöt, tejpépet, főzelékeket. Azóta már 5 éves Linda lányom gyönyörű, egészséges kislány, alig beteg.

Most 4 hónapos a kisebbik lányom, Petra de vele sem fogok 6 hónapos koráig várni, ha kevés lesz neki a tejem!

A téma felvetőjével 100%-og egyetértek, túl sok a hiszti a téma körül! Mindenki csinálja belátása szerint a legtermészetesebb módon és kész!

2008. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!Úgy látom,nem vagyok egyedül az elméletemmel.Mindenesetre jó tudni,hogy nem elitélendő amit csinálok!
2008. okt. 5. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!