Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez a "hisztéria" a...

Miért van ez a "hisztéria" a hozzátáplálás miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Lehet hogy most meg fognak sokan kövezni,de ugy gondolom meg kell irnom a véleményemet.Nem értem mi ez a nagy felhajtás a hozzátáplálás témájában.Az én kislányom 4 hónapos múlt,és az utóbbi pár hétig kizárólag ANYATEJES volt.Legalábbis nem tápszereztem eddig,és remélhetőleg nem is lesz rá szükség.Szépen szopcsizik,gyönyörüen gyarapszik és egy életvidám mosolygós kis emberke.És most jön a lényeg:hetek óta adok neki tejpépet,és gyümölcsöket.Imád mindent,bármit is kóstoltatok meg vele.Amikor meglátja a kis tányérkáját meg a kamalat amivel etetem...látni kellene a várakozást és az örömöt a kis szemeiben.Én igenis ugy gondolom,hogy már ennyi idősen meg lehet ismertetni a picikkel az ízek jelentette élményt és azt,hogy kanállal ehetnek!Továbbra is szoptatok és még sokáig szeretnék is,de nem gondolom azt hogy 6 hónapos koráig várnom kellene hogy kóstoltassak vele dolgokat,persze csak mértékkel.Tudom nagyon jól hogy most az a módi,hogy csak és kizárólag anyatej mert az mindent tartalmaz.Ez igy is van,de egy-két kanál gyümitől és tejpéptől nem lesz a gyerekem ételallergiás és nem megy tönkre a kis gyomra.Gondolom hogy most sokan felhördülnek és marha felelőtlen rossz anyának tartanak,de már nem fért a begyembe ez az őrület ami ebben a témában zajlik.Mindenkinek szive joga eldönteni,hogyan táplálja gyermekét,de nem kellene ennyire vészmadárkodni és mindenféle dolgokkal riogatni az ujdonsült anyukákat.Tudom,lerágott csont,hogy minket is etettek mindennel a szüleink és mégis itt vagyunk,de ez igy is van!És itt vannak a szüleink is és még sorolhatnám...És ők is mennyi mindent megettek...azt se tudták pl mi a glutén:)Pedig az már akkor is létezett.Na csak ennyit akartam.MIndenkinek jó babázást!
2008. okt. 4. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Mert a WHO ezt találta ki, és amit ők mondanak, azt elhiszi a nép. Pedig az benne a poén, hogy a WHO-nak nincs kontroll szervezete, nincs mégegy ilyen szervezet, ami esetleg mást mondana. A WHO-nak van pénze úgymond kutatásokat végezni, amiket senki nem kérdőjelez meg. És persze abba sem gondol bele senki, hogy miért. Pénz, pénz, pénz! Szerintetek mennyit fizetnek a tápszer gyártók a WHO-nak, hogy azt mondják, ha a babád 6 hónapos koráig kap rendes ételt, akkor allergiás lesz meg nyomorék? Mert persze aki anyatejes, annak ez lényegében mindegy, elvan éppen anyatejen is a gyerek hat hónapos koráig (bár szerintem nem minden esetben elég az neki), de aki tápszeres? Hát csak nem fogják azt mondani, hogy adj neki rendes ételt, amikor megveheted drága pénzen a tápszert is.

Üdv

Polly

2008. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem tudtam volna szoptatni, minél előbb megpróbáltam volna más ételekkel a tápszert kiváltani. Műnek és gáznak tartom. Mivel sok az allergiás megbetegedés, kitalálták, h ez így jó. Én elhiszem, hogy az a legjobb, h 6 hónapig ne mossuk le az anyatejes bélflórát, van aki az ufókban hisz. Ennyi. Az én kislányom most 8 hónapos, 6 hónapig CSAK anyatejet kapott igény szerint és most sem viszi túlzásba a szilárd étel fogyasztását. Szépen fejlődik, Ő is mosolygós lassan 10 kilós baba. Még egyszer sem volt beteg. Ennyi...

Ő is mosolygott volna, ha adok neki 3 hónaposan gyümit, de hát akkor is azt csinálná, ha a kutyaólba fektetném:)

2008. okt. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Ja, még annyit, hogy általában az tud sokáig szoptatni, aki nem táplál hozzá túl korán, nem ad cumit, cumisüveget és nem az óra szerint etet. Ez pedig tény.
2008. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is adok almát, barackot a három hónapos fiamnak. Szereti. Mi sem haltunk bele a hozzátáplálásba, pedig már 2 hetesen adtak anyáink almalevet. Arról már nem is beszélve, hogy addig üvöltött a szerencsétlen a hasfájástól, amíg barackot nem adtam neki... Ha tudtam volna, hogy ez megoldja a sírós napokat, amikor a szívem szakadt meg, mert nem tudtam rajta segíteni, akkor már egy hónaposan kapott volna néhány kanállal.

Azt bírom a legjobban, hogy én nem már nem tudom szoptatni a kicsit, mert akármit csináltam, kifogytam... Úgyhogy nem tudom, hogy mit enne szegénykém egy olyan világban, ahol nem találták fel a tápszert... Amúgy az egyik ismerős kislány 6 hónapig csak anyatejet evett, utána meg mindent kihányt még két hónapig, akármit adtak neki... Úgy gondolom, hogy a WHO okosai között is sok-sok olyan ül, aki még életében nem látott gyereket:(

2008. okt. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
a 17 23 as válaszadónak üzenem : az téves eszme, hogy azért nem tud egy anya szoptatni, mert hozzá táplál, az hülyeség, én 3 honapos koráig szoptattam , majd majdnem ügyeletre kellett menni mert éhes volt, elfogyott a tejem, és ez alkati, meg öröklödési probléma is , én szoptattam volna tovább is ha lett volna miböl , kénytelen voltam potolni a tejet, majd 5 honaposan az enyém már gyümölcsökt is evett,meg fözelékeket is pépesen, ja és hozzáteszem az egyik 17 a másik 14 éves, és nem allergiás egyik sem , ez van lehet itt akáki is WHO vagy bárki :D a gyerek ha éhes adjunk neki enni ! A korához függöen :D
2008. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rengeteg olyan anyukát ismerek akik korán kezdték a hozzátáplálást és a másfél meg a két éves gyereküket még mindig napi 3-4-szer szoptatták.Ez is tény.
2008. okt. 4. 18:02
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem is hülyeség ez a cirkusz.Az én kisfiam sajnos tápszeres születése óta mert adódott egy két probléma.3 hós kora óta adok neki gyümiket meg főzelékeket.Háziorvos ajánlására mert nagyon sok tápszert evett ,meg sokat hízott.De most is ugyananyit hízik pedig már csak 2 szer eszünk tápszert 3 szor meg valami gyümit,főzeléket ,tejpépet.Most 5 hónapos és minden oké vele.
2008. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Látod, kedves KÉRDEZŐ, nem vagy egyedül az elméleteddel. Csatlakozom én is a hadsereghez. kisfiam szopott 2 hónapig, de közben pótoltuk táppal. nagyon sokba kerül, főleg most, hogy csak tápszert eszik, de nem ezért kezdtem el a gyümölcsöket. nehezen fejlődik , ezért próbálok minél hamarabb áttéerni a pépes ételekre, főzelékekre. 2 és fél hós korában almalevet, majd almát adtam neki, nagyon szereti. bánom, hogy nem kezdtem hamarabb. amúgy senki tanácsára nem hallgattam, eldöntöttem és kész.
2008. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Én például azt sem értem és ezt már többször is írtam itt hogy miért van az hogy 11 évvel ezelőtt már 3 hónapos kortól lehetett bébiételeket venni, ugyanazok most csak 4 hónapos kortól kaphatóak. Emögött is üzlet van valószínűleg! A nagyfiam is kapott gyümölcsöt főzelékeket 3 hónapos korától és teljesen egészséges (és tápszeres volt), a pici 4 hónapos és anyatejes de valószínű én sem várom meg a hatodik hónapot.
2008. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az öcsém 4150 g-mal született, szóval nem volt kicsi. Hát ekkora gyereket csak anyatejjel etetni 6 hónapos koráig nem is győzte szegény anyukám. Egyszer aztán 4 hónaposan megkérdezte a védőnő, hogy mit evett, mondta anyukám csirkemájat leveskével. Na a védőnő elájult és megkérdezte nem hányta-e ki. Mire anyám közölte, hogy bolond lett volna, hiszen éhes volt. Soha semmi baja nem volt attól, hogy ilyen korán kapott más kaját is. Én most várom az első babámat és furcsa volt olvasni ezt az új cirkuszt a szoptatás körül, mert a testvérem és köztem 10 év a korkülönbség tehát emlékszem, hogy anyukám nem csinált ekkora faxnit az etetésből. Ez csak arra jó, hogy az ember már a szülés előtt attól rettegjen mi lesz, ha nem lesz elég teje.
2008. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!