Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos babám este...

3 és fél hónapos babám este fürdés után mindig sír, alig lehet megvigasztalni. Ez így megy 4 hete. Mi lehet a baja? Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Amúgy evett, tisztában van a pocija sem fáj, nem tudom mi lehet a baj. Nehezen alszik el kb. 1 óra és csak kézben hajlandó elaludni. Tapasztalatokat várok kinek mi vált be.
2010. ápr. 27. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is pontosan ezt csinálja. Így fürdés után cici, ott alszik el...Sokan mondják ez nem jó...nálunk ez vált be, megnyugszik, elalszik.
2010. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi először fürdünk, aztán eszünk. Így általában elalszik a cicin, de ha nem, akkor is negyed órán belül elszundít. Egy kicsit még fogom és beteszem az ágyába. Mi a kezdetektől fogva így csináljuk, kb. másfél hónapja átalussza az éjszakát. Ja, és fürdés után már nincs játék, esetleg "beszélgetek" vele egy kicsit. De az is lehet, hogy már mocorog a foga, az enyém is kb. 3,5 hónaposan kezdte a "fognövesztést", de még egy sincs kint neki. Amúgy öt hónapos lesz a jövő héten.
2010. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Mi is előbb fürdünk aztán eszünk, de mi tápszeresek vagyunk. nem mindig fogadja el a kajcsit fürcsi után. Van amikor egy óra hossza sírás után hajlandó elfogadni. Utána nemsokkal el is alszik kézben.
2010. ápr. 27. 09:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia,

lehet h már nagyon elfárad a fürdés után, megeshet h azért nyűgös és nyugtalan.

Mi mindig fürdés előtt etettük, vártunk egy picit, h "lecsurogjon", fürcsi és alvás. Kb 3 hós volt, amikor néha nagyon felpörgött a fürdés alatt, és tényleg nehezebb volt elaltatni, de pár hét alatt rendbejött minden. Ágyba tesszük, esti ének, cumi és max 5 perc alatt alszik. Légy türelmes és kitartó! Meglesz az eredménye. (ja, és az én babám is tápszert eszik 3 hós korától)

2010. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nalunk is igy volt es rajottem, hogy nem akar meg aludni es azert sir mert megprobaltam mindenaron elaltatni. Mi napkozben ugy alszunk hogy mikor felkel azota szamitva ker orajara alszi el ujra es az esti viszont harom orajara. Ha hamarabb probalkozom akkor siras van. Addig is nincs jatek ahogy mar itt emlitettek, hanem beteszem a kisagyba felhuzos zenelot halgat, utanna enekelek neki es vegul nekem is a cicin alszi el. Mig erre nem jottem ra en is azt hittem hogy a foga jon vagy valamije faj s azert sir, mellesleg meg mindig nincs foga es 6,5 hos:-)

Kitartast:-)

2010. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

még vmi eszembe jutott (előző vagyok):

amikor nagyon elfárad estére a babám, ő sem akar enni. Ilyenkor ölbe veszem, cumit kap, nyamnyog azon egy kicsit, és pár perc múlva cserélek cumisüvegre. Így aztán gond nélkül eszik.

2010. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vagyis előző előző:)
2010. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy már túl fáradt? Nekem akkor csinál ilyet. Olyankor vacsora nélkül alszik el és ha nagyon éhes, akkor inkább felkel 9-10 között még egyszer.

De lehet az ellenkezője is, hogy még nem álmos. Hánykor fürdettek? Próbáld meg azt tologatni. Ha már túl álmos akkor hamarabb, ha még nem, akkor később. Persze ha kitapasztaltad mikor a legjobb, akkor rendszeres legyen majd.

Pl én most gondokodom, hogy 7kor kéne fél 8 helyett, mert tegnap is már túlfáradt.

3 hós

2010. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hat óra fele szoktam fürdetni, mert van amikor akkor kel fel. Ha éhes nagyon akkor megetetem, ha nem annyira akkor fürcsi után. De akkor sokkal nehezebb megetetni, mert sír és van hogy egy óra múlva fogadja el a kaját, vagy elalszik és 9 óra fele felkel mert éhes. Gondoltam én is rá hogy a fürcsit kellene tologatnom, kitapasztalnom, mert tegnap csak 5 percnyit sírt evett és aludt. Csak az a baj hogy van amikor a sírás 1 óráig is tart. Ez változó sztem attól függ milyen fáradt.
2010. ápr. 27. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!