Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy refluxos a...

Honnan tudom, hogy refluxos a babám?

Figyelt kérdés

Étkezés után KÖZVETLENÜL sír mostanában, nem is lehet megvígasztalni. Eleget eszik, mérem minden szopi előtt és után, tehát nem azért sír, mert éhes marad. 5 hetes, eddig fejlődött szépen, nem bukott, de amióta sír kaja után, bukik is 1-2-szer szopik közben/után.

Hasfájásra Gripe Water-t kap, ez eddig segített is, de már ez sem ér túl sokat. Próbáltuk már az infacolt és az espumisan-t is, segyik sem használt igazán.

Ha ez reflux, akkor milyen tünetekkel járhat még?


2010. ápr. 24. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Csuklással, és sok bukással.

Én egy éves koráig annyi bukást mostam a szőnyegből, a ruháiból, el sem tudod képzelni.

Kaptunk ellene ilyen zselés valamit, Nutriton a neve, de semmit nem használt.

Később vezető tünet lesz az állandó légúti betegség.

2010. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnál is ezek voltak a tünetek. Iszonyatosan "fájt" neki a kaja. A reflux miatt felmarta a nyelőcsövét a gyomorsav. A megoldást a Nutriton hozta. Az alkalmazása után visszakaptam a kisbabámat. Nekünk az előetetés (amikor a cucc zselés állagú) nem vált be, de mivel tápszeres ill. más anyukától kapott anyatejes volt, a cumisüvegbe tettem a Nutritont, ami besűrítette a folyadékot, így az nem jött vissza. 8 hónapig kapta. Most 20 hónapos, tünetmentes, már nem kap tápszert, tejet reggel este, de nem kell már bele a cucc. jobbulást kívánok Nektek!
2010. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocs az offert, de szerintem engem is erint a tema :(

Ha idonkent bukik es sokat csuklik, de nem sir az is lehet reflux betegseg??

Nem minden evesnel bukik, csak ha nem bufizik es ugy teszem le az oldalara/hasara.

Sajan a bufivel sok gondunk van, mert van, hogy 1-1.5 orat is kell ra varni.

Velemenyetek??

Tenyleg bocsi az offert es remelem nem ez a bajatok es nekunk sem!!

2010. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden baba sokat csuklik ez nem refluxra utaló jel.

A reflux legjellemzőbb tünete a sok bukás. Böfizik és jön utána a tej amely már gyomorsavval kevertedett..A babád azért sír mert a nyelőcsövét marja a visszaáramló folyaadék.Sok baba küszködik ezzel mert a babaáknak nem jól záródik a gyomorszájuk de amikor szilárdat kezdenek ennei kinövik.

Az én kisfiam 4. hónapos ő is refluxos és a Nutritont használjuk. Anélkül állandan bukott de igy is van egy - egy nap mikor böfizéskor sokat bukik.

2010. ápr. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szokott gyomorsav szagu lenni a bufije.

Majus 19.-en megyek dokihoz es rakerdezek.

Bar itt az osszes doki eleg erdekes.

2010. ápr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Minden baba sokat csuklik ez nem refluxra utaló jel"


Ez igaz, azért írtam, h csukás, és bukás. Az én fiam ráadásul tejérzékeny is, és a doktornő mindjárt azt kérdezte, h csuklik, és bukik-e sokat, mert érdemes lenne megnézni refluxra. Én azt mondtam neki, h egyelőre nem engedem ledugni a csövet, most 20 hónapos, és mára már nincsenek tünetek, remélem, h kinőtte...

2010. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt a betegseget, csak gyomortukrozessel, lehet kiszurni?

Nekem volt es nem kellemes.10 hetes a lanyom tuti nem tennem ki ennek.

Ha csak siman felirjak a surito cuccot az nem eleg?

2010. ápr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Negyedik válaszoló vagyok. Természetesen mi sem voltunk gyomortükrözésen a doki csak mondta, hogy tegyek neki a tejbe Nutritont (illetve eredetileg szopi előtt kellet adni, de az nem jött be, a tejbe keverve viszont jó.) Nagyon sok baba refluxos, de csak akkor baj ha 6 hónap után, tehát amikor már szilárdot eszik akkor is kibukja.

A reflux nem sima bukás, hogy csak egy kicsi kijön mert az normális, hanem egy böfi után sok jön vissza és esetleg sír, mert marja a nyelőcsövet. És van amikor sugárban jön vissza. Egég ijesztő de kinövik. Ez egy mehanikai probléma még ilyen korban a rosszul záródó gyomorszáj miatt.

2010. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Magaban a gyomorsav szag nem akkora gond?

2-3 hetesen 3 alkalommal szinte az osszes etel amit megevett vissza jott.Azota nem tortent hasonlo eset.

Ma 10 hetes a kisholgy es 10 evesbol 3-5 alkalommal bukik vissza etelt korulbelul.Sosem sir viszont a gyomorsav szag meg van Nala is.

Persze nem minden esetben.

2010. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Marianna Massey válasza:
valami kimaradt.a refluxos baba akr egy ora utan is visszabukja a kajat,ami akkor mar kicsit turo allagu.en ar aptamilt adok neki,azt hiszem Magyarorszagon ez a milumil.igy is vannak tunetekde sokkal jobb.az elejen 200g-ot esett vissza es a korhazban kotottunk ki ,mert majdnem megfulladt
2013. máj. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!