Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám (6 hetes) kakija zöld...

A babám (6 hetes) kakija zöld színű és fehér darabok vannak benne. Kizárólag anyatejet kap. Szépen gyarapszik, jókedvű baba. Ennek ellenére van okom félni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 2. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Valószínűleg túlette magát, szerintem ne aggódj, de ha gondolod hívd fel a védőnődet vagy a gyerekorvost. Jó babázást!
2008. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem kell megijedni, az anyatejes babáknál ez előfordul. Nekünk is volt ilyen (a 4. hét környékén), a doki azt mondta, hogy a bélflóra kialakulása is okozhatja ezt (egyébként a zöldtől egészen a barnáig "szivárványozhat" a kaki). A fehér darabkák a meg nem emésztett anyatejre utalnak (a kisbabámnál is van ilyen, a védőnő be is pánikolt, mire megnyugtattam, hogy ennek ellenére gyarapszik a gyerek, szóval biztos nincs gond...).


Ha a gyerek nem lázas és jókedvű,nem kell aggódni, majd visszavált a színe. Ha viszont nem, akkor irány a doki.

..de teljesen biztos választ inkább kérj a védőnénitől vagy a dokitól, az a tuti.

2008. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs mitől félned, nekem is volt ilyen. A doki azt mondta, hogy sokat eszik a baba és nem tudja megemészteni a tejet ezért a kakiban jelentkezett ez a csomos, túros fehér valami. Nekem nagyon hasfájós volt ez miatt. tymy
2008. okt. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2008. okt. 3. 09:47
 5/5 anonim válasza:
Semmi baj, nekünk is volt ilyen. Általában, ha olyat ettem, ami engem felfújt, az nála is meglátszott a kakiján: zöld volt és nyálkás. Most már 4 hónapos, de a tejdarabkák még mindig előfordulnak egy-egy kakiban. Teljesen normális dolog, a baba ettől még nagyon szépen fejlődik, legfeljebb ilyenkor kicsit több a puki a pocijában.
2008. okt. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!