Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem teljesen világos, hogy a...

Nem teljesen világos, hogy a gabonát milyen módon kell adni, és mivel? Meg a tejpépeket.

Figyelt kérdés
Mostanában akarom elkezdeni, az első lépések érthetőek, hogy milyen gyümi, meg először a leve, aztán a pépje kevés anyatejjel, vagy tápszerrel...de olvastam, hogy a gabonát is el kell kezdeni mihamarabb, de mit mivel kell keverni? Tejpéppel is lehet kezdeni a hozzátáplálást? Mert van az is 4 hónapos kortól!! Mindig mindenki az a hozzátáplálás elejét kérdezi, de én utána nem tudom, hogyan kell kutyulni, keverni, mit mivel????
2010. ápr. 22. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne kezdj tejpéppel szerintem. Ha már több étkezést is kiváltottatok, akkor lehet az egyik tejpép, de szerintem először a normális kajákat (zöldségek, gyümik, rizs, zabpehely, kukorica) vezesd be. Kisfiam 7 hós, ebédre főzit eszik, délután gyümit, és mostanában kap este tejpépet, ha nem maradt a főzijéből vacsira. A gabonát a gyümihez, főzihez keverd, hogy dúsabb legyen (kölest, rizst, zabpelyhet, kukoricadarát), a tejpép szerintem csak valami desszert féle, vagy köztes étkezésre jó, semmiképp nem ér fel egy rendes gyümis-zöldséges kajával. Szerintem.
2010. ápr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ezeket a gabonaféleségeket, amiket felsorolt az első válaszoló, hol, és milyen kiszerelésben lehet venni? Mit kell velük csinálni? Megfőzni, vagy hogy?
2010. ápr. 22. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak annyit, hogy a zabpehely glutént tartalmaz, ezért 1 éves kor alatt nem ajánlják, mert esetleg lisztérzékenységet okozhat. Köles, rizs v. kukoricapehely a jobb, ezekben nincs glutén. Ezekhez akár gyümit is adhatsz a babó ízlése szerint.
2010. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én hozzátáplálási táblázatomban ( [link] ), a zabot 6 hónapos kortól lehet adni. Kapható a spar bio-részlegén, DM-ben is zabpehely, kölespehely, ezeket kicsit beáztatom, aztán 10 perc alatt megfőzöm (annyi vízzel, amit elszív), és ezekhez teszek gyümit, és együtt pürésítem. De a Kölln (asszem ez a neve-Sparban lehet kapni) márkájút nem kell főzni, simán oldódik.
2010. ápr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!