Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól használhat bébikompot...

Mikortól használhat bébikompot a baba?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, de folyton feláll benne. Nem baj? Ez nem korai még?
2008. szept. 30. 19:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg sokan nem javasolják, és valóban lehet veszélyes... de a baba annyira imádja ezt a fajta szabadságot, hogy alig lehet kiszedni belőle. Kellő óvatossággal és rövid időre azért meg lehet próbálni, mert ettől még gyorsabban is fejlődik.
2008. szept. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Erről hosszasan lehetne vitatkozni, de én inkább nem kockáztatnám a babám egészségét.
2008. szept. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%

Azt hiszem, nagyon megoszlanak a vélemények, még az orvosok kozt is. Egy ortopéd ismerosom kifejezetten ellene van a bébikompnak a már említett okok miatt. Viszont egy rehabos doktorno pedig ajánlotta, hogy ha már szépen egyenesen tartaja magát a baba, pár percre bele lehet állítani (kb 5 hó), és késobb használni is. Érdekes.

Mindenesetre mi már megvettuk, 6 hós a baba, szerintem fogjuk használni, pár hónap múlva, majd ha már feláll maga, de korábban biztos nem.

2008. szept. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
45%
a bébikomp csak arra jó, hogy ha nincs kedved, időd a gyerekeddel foglalkozni, beletehesd, neki nem hasznos, bár lehet, hogy szórakoztató, de jobban jártok mindketten, ha inkább játszol a babáddal, és később pakolsz el, stb. Aki azt írta, hogy ő is ebben nőtt fel, mégis semmi baja, nem gondolkodott azon, vajon ugyanolyan ügyesen olvasott-számolt-e, annak idején, mint az iskolatársai? A következményei a babakompnak nem elsősorban ott látszanak, hogy mikor tanul meg a gyerek járni, mozgásfejlődés, stb, hanem az idegrendszer fejlődése a lényeg. Az idegrendszer pedig jó sokáig veled marad, nem mindegy, hogyan indítod el a fejlesztését. És valóban, aki felelősségteljesen nevel, utánanéz a tudomány fejlődésének, látja, hogy mik az érvek és az ellenérvek és ennek tudatában mérlegel, nem pedig azért pakolja be a bébikompba a gyereket, merthogy "én is úgy nőttem fel" ha így ékne mindenki, semmit se fejlődnénk...
2008. okt. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%
Én egy dologra használom a bébikompot: a babámnak adok kifli csücsköt, kenyér héjat 8 hónapos kora óta. Etetőszékben ezekkel nem marad, ha leültetem vele a földre v. az ágyra minden tiszta morzsa, mert elkezd vele mászni, szétkeni a szőnyegben, ágyhuzatban, amit ér, aztán takaríthatok órákig...Na ilyenkor jön a komp, amin van etetőtálca, így a morzsát is felfogja, nem szórja szét a lakásban. Az más kérdés, hogy a bútorokat meg szokta kínálni a kiflijével...:-), de azt legalább könnyű letörölni. Szerintem, ha a baba már magától fel tud állni, de járni még nem tud, akkor az a minimális idő, amíg a kompban van nem megy az egészsége rovására.
2008. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerü.aki akarja beleteszi,aki akarja nem.Az én lányom nagyon szereti.Bejárja vele a lak´st.
2008. okt. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%
Édesanyám elmondása szerint nekem is volt, viszont én valahogy viszolygok tőle, az az érzésem, hogy bele van zárva a baba. Én inkább annak vagyok a híve, hogy fejlődjön a maga ütemében, az én kislányom ha járni akar, akkor kénytelen lesz elindulni egyedül :-)
2008. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 bendzso ***** válasza:
100%
úgy tudom, h egyáltalán nem egszéséges a baby komp. szóval én a világ minden kincséért nem tettem volna bele egyiket sem. a másik,ami miatt nem tettem volna bele őket, h ha itt a lkaásban el kezdtek volna jönni menni a kutya körül a baby komppal, a kutya idegösszeomlást kapott volna, de a még bizarabb ok, h még az utcába sem engedtem be a baby kompt a következő sztori: egyszer egy gyerek jött ment a babykomppal. betévedt a konyhába, lelógott a forró olajos fritu zsinórja, beleakdt a babikomp és bizony a forró olaj a gyerekre.... brrrrrr még belegondolni is fáj. nekünk nincs ugyan fritunk, de mivel a gyerek még a saját testének a határait sem ismeri, h merre mennyi, ezért pont a baby komp határait mennyire ismerné? csak úgy nekiindul és nem veszi észre, h a kerek már valahol a levegőben vannak, ha pl. egy lépcső felé igyekezik, vagy a szélével nekimegy az ajtónak, úgy borul fel. szóval szerintem nemcsak gerincoszlpo, meg ortopédia meg ilyennek kéne visszatróterőnek lennie, hanem bizony abban is, h a koordinációs készségének a fejlődését is simán bezavarja. azontúl képzeld el magad egy ilyen felfüggeszett állapotban.. nem zsibbadna a lábad? pl. szóval én tuti, h semmi esetre sem bíztatnálak a babikomp használatára... aztán persze tégy úgy, ahogy te látod helyesnek, eszemben sincs beleszólni, csak hozzászóltam a témához :)
2008. okt. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!