Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit "kell" tudnia egy 13...

Mit "kell" tudnia egy 13 hónapos babának? Illetve mikre lehet tanítani és milyen játék hasznos nekik?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, hogy mit kell, azt nem tudom, de leírom miket csinál az enyém (13 és fél hónapos). Puszit ad és küld, tapsol, integet, csőrös pohárból egyedül iszik, enni csak olyanokat eszik egyedül, amit a kezébe adok, pl. buláta, fagyis tölcsér, kifli, ennek ellenére mindig kap a kezébe a főzeléknél kanalat, majd csak megtanulja :) Az ágyról le tud jönni tolatva, és ha elég alacsony, vagy valamire fellép mellette, vissza is mászik. Menni nem megy egyedül, csak kapaszkodva, meg "térden jár", vagy mászik, vezetni nem engedi magát. Imád hintázni, pár napja megtanulta még hajtani is (van otthon, úgyhogy rengeteget használja). Van egy kismotorja, azon kell tologatni (a lába nem ér le), és közben veszettül dudál. Most kezd a kockáiból építeni, eddig csak leborogatni szerette. Formabedobós játékot szereti, de csak ha egyedül sikerül, ha úgy érzi, hogy nagyon közbeavatkozom, mérges... A legjobban a könyveket szereti, vannak keménylapos kiskönyvei, azokat lapozgatja, mutogat benne, mindig mondani kell neki, mi micsoda (HŐŐŐ?). Amit szeret (kutyát, macskát, tükröt!) megpuszilja. Ha virágot lát, hangosan szuszog és fintorog. Pár napja ha pl. bulátát eszik, a mi szánkba is tömköd egy-egy darabot vigyorogva. Imád fogat mosni, persze csak rágja. Folyton énekelünk neki (óvónő anyukámtól rengeteget tanulunk), szeret mondókára térden lovagolni, vagy ő rugózik ritmusra rá a földön. Folyton fel kell emelni a villanykapcsolókhoz és a mikróhoz, imád kapcsolgatni. Semmi értelmest nem mond még csak mamama, vavava, gágágá, stb.

Egyelőre ennyi jutott eszembe. Ami szerintem borzasztóan fontos, a rengeteg ének, és beszélgetés. Én séta közben is mutogatok, meg magyarázok neki (ha nincs a közelben senki, még énekelek is). A lányomra az is különösképp jellemző, hogy mindent egyedül akar csinálni, és azt elég határozottan.

Amúgy minden gyerek annyira más!! Van egy csomó ennyi idős ismerősöknél, és van amelyik egészen másokat csinál, némely dologban sokkal ügyesebb, valamiben meg kevésbé. Igazából azért írtam ezeket az enyémről, mert én is szeretek mások ötleteiről olvasni, hogy mit játszanak a gyerekekkel.

2010. ápr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!