Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nem üveges babaételt...

Akik nem üveges babaételt vesznek, hanem sajátot készítenek hogy csinálják? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Én amiből csak lehet sajátot készítek a picurkámnak. Eddig az első hozzátáplálós hónapban adhatóakból az almát és burgonyát, sárgarépát frissen, a barackot fagyasztva, a sütőtököt, ha nem kaptam frisset üvegesben vettem meg.

Most kapott már fagyasztott brokkolit párolva, fehérrépát frissen. Most arra gondoltam, hogy a friss zöldségeket megtisztítva lefagyasztanám a húsokat pedig felkockázva szintén.Így azért egyszerűbb lenne. De kicsit tartok attól, hogy a fagyasztástól csökkenne a tápanyagtartalom.

Ti fagyasztjátok?

használtok tejpépeket meg ilyesmit?

Használtok néha üveges kajákat? Miért van az, hgy sok bébiétel 4. hótól ajánlott, de közben nem is adható 4, de még 6 hótól sem??? Pl. déligyümölcs.

Mit mivel kombináltok?

Ja, és pároltok minden zöldséget?


2010. ápr. 14. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én zöldséget nem fagyasztok, csak húst, ahogy írtad, felkockázva. Ha nincs időm friss zöldséget készíteni, akkor üvegeset használok.

Mindenre ráírják hogy 4 meg 5 hós kortól adható. Egyrészt a cégeknek ez jó üzlet, másrészt viszont akik tápszert adnak a babájuknak, azok korábban kezdik hozzátáplálni, általában 4 hós kortól.

Én sosem a ráírt hónapszámot néztem, hanem hogy mi van benn, és én azt adhatom-e/adom-e már a babámnak.

(Nálunk pl. tejallergia van, így a tejpépes cuccok kizárva, pedig már láttam olyat, amire 4 hó volt írva. Sebaj...)

És sokszor kombinálok üvegeset saját főzésűvel. Pl. csirkemell+krumpli+üveges körtéből, de sok más is van...


Pároltat én akkor adok, amikor már darabosat tud enni egyedül, addig főzőm fedő alatt és turmix.


Jó főzőcskézést!

2010. ápr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én fagyasztom a zöldséget is, nincs mód mindig frisset venni, megtisztítom, megmosom, és felaprítom (pl: sárgarépa, karalábé, fehérrépa).

Időnként kap bébiételt is, ha nincs időm főzni neki, de nagyon ritkán, tejpépet meg 3-4 naponta.

A húst nyersen felkockázom, megfőzöm és úgy fagyasztom.

Csak minimálisan csökken a vitamin tartalma a fagyasztott zöldségeknek.

2010. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia,én is főzök a babámnak,az üveges bébiételt egyáltalán nem fogadja el,így esélyem nincs ezek adására,pedig egyszer-egyszer,ha elmegyünk valahova kifejezetten jól esne.Én a húst nem főzve fagyasztom,hanem nyersen kockára vágom és jégkocka tartóba teszem és mindig egy kockát teszek a főzéskor a kajához.Télen fagyasztott szilvát,meggyet,cseresznyét és őszibarackot használok.Én a könnyebség kedvéért fagyasztottam már le sütőtököt is kockázva és a gesztenyét is előre megfőzve,hámozva.Így sokkal könnyebb dolgom van.Természetesen a répát,cukkinit,tökféléket piacon veszem.Már a paradicsomos ételeket is vett paradicsomból készítem,bár tudom,hogy a mostaniak még agyon kezeltek,de hát a többi meg tartósítószeres.Sajnos a nyáron elrakott készletem ebből elfogyott,de egész télen azt használtam.Nem párolok,mert még csak nyolc hónaposak vagyunk,így főzök és utána turmixolok.Kombinációk:paradicsom csirkével,pulykával,sütőtök-alma husi,alma-gesztenye-husi,tök kaporral-almával-husi (ezt már joghurttal,liszttel habarom,van,hogy krumplival sűrítem),sóska (cukorral)-krumpli husi (joghurttal sűrítem),sárgarépa-cukkini-krumpli-husi és a végén sajtot reszelek bele,krumpli leves,zellerrel,joghurttal habarva.Hirtelen ennyi jutott eszembe.Esetleg te is írhatnál,hogy miket készítesz,mert én is annyira unalmasnak találom már a kaját és mindig úgy érzem,hogy egyoldalúan táplálom a gyermekem.
2010. ápr. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket.

Kedves utolsó válaszoló!

Igazából én még csak nagyon alap kombinációkat próbáltam, de tegnap este eszembe jutott, hogy szétnézek a bébiétel variációk között. A bebietel.hu-n vannak az Univeres bébiételek kínálata, ott van sok jó variáció.

Nekünk a husi még most kerül bevezetésre, szerintem így már többet tudok variálni majd.

Ti mennyi idő alatt váltottatok ki egy étkezésT?

2010. ápr. 15. 09:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia,utolsó vagyok.Mi négy hónapos kor óta próbálkozunk és bevallom nehezen ment.Az én babám a megszokás híve és a cicin kívül nehezen fogadott el bármit.Azért is kezdtem el a hozzátáplálást,mert a cumisüveget nem fogadta el és a tápszer sem tartozott a kedvencei közé.Szerencsére ma is szopizik és már három etetést ki tudok váltani,ez így van hét hónapos korától,most nyolc hónapos.Tehát láthatod,hogy három hónap kellett hozzá.Én mindig kitartóan próbálkoztam,először kanalas kaját kapott és csak utána cicit és az sem zavart,ha csak négy-öt kanállal evett,de akkor is adtam.Rengeteg pepecs volt,történt olyan is,hgoy három félét készítettem,mire egyikből evett.A babák nem egyformák,első lányom mindent szívesen evett és rögtön elfogadta az új helyzeteket,pici lányom már nem ilyen egyszerű ezen a téren,ezért nem szabad feladni.
2010. ápr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!