Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kellett valakinek a babát...

Kellett valakinek a babát neurológiára vinni? Ott mit vizsgálnak és hogyan?

Figyelt kérdés

Miért kellett menni?

Nekem a babám 9 hós,nem mászik,csak kúszik,ezért küldött a doki a rehab-ra. Ott mondták,hogy semmi eltérést nem látnak,de menni kell tornára és a neurológiára. Ott mit vizsgálnak? Kiderülhet valami idegi gond,ami hatással van a mozgásra?


2010. ápr. 14. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:

4,5 hónapos korában, mert amikor forgott, mindig csak az egyik irányba fordult és azonaz oldalon feküdt (feje is laposabb volt ott)

Gyerekorvos küldött el

Megállapították, hogy méhen belül elfeküdte, forgatni kellett, naponta többször.

Mikor 6 hónaposan vissazvittük, már nem volt semmi.

Kérte a neurológus, hogy vigyem, vissza ha elkezd járni és figyeljem mászik-e.

(Fontos a mászás, ha kmarad későbbi diszlexiára utaló jel lehet)

Nemrég voltunk a kontrollon(13 hónapos a kiscsaj), minden teljesen rendeben volt, alaposan megvizsgálta nő.

Amúgy 6 hónaposan felült, rá 1 hétre falállt, 7,5 hónaposan kezdett mászi és 11 hósan elindult.

Ettől függetlenül nem bánom, hogy többször látta neurológus, én minden gyereket megvizsgáltatnák, ártani nem árt.

2010. ápr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de engem is az érdekelne, hogy pontosan HOGYAN vizsgálta a doki meg?
2010. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A fiamat az alábbi módpn vizsgálta: le kellett vetkezni, megkopogtatta a térdecskéit, könyökeit, feltologatta a lábacskáit, "úsztatta": hasa alá tette a kezét és oda vissza lóbálta, "ejtőernyőztette": magával szembe fogta a hónai alat, felemelte és jobbra-balra himbálva eresztette le, megvizsgálta a kutacsát, szemét megnézte lámpával, tárgyakat mozgatott előtte, hogy követi-e a szemével, mögé állt és szólt neki, hogy lássa, hangra figyel-e. Ennyi jut most hirtelen eszembe. Meg mindenfélét kérdeztek: mit csinál, hogy alszik, van-e napirend, stb. Megmérte a fejkörfogatot, mellkast, és még nem tudom mit :).

ÉS persze adott tanácsot, hogy mit csináljunk otthon, hogy szépen fejlődjön a mozgása.


Mi 6 hetes korában voltunk, aztán 3 hósan, aztán telefonon beszéltünk 6 hósan és majd 10 hós korára kaptunk új időpontot.


A GYöngyösi utcai szakrendelőben voltunk és ez a dokinő írtó alapos volt. Nagyon megnyugtató volt, amikor mondta, hogy semmi baj nincs.

2010. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

4 hónaposan vittem a fiamat, nyaki hypotoniával, mert két hónaposan még nem tartotta a fejét.

A vizsgálatnál semmi szörnyűség nem volt: le kellett vetkőztetni, és mindenféle reflexet vizsgált a doktornő. Ülésbe húzta, lábai tekergette, a hasa alatt megfogta, így lógatta, meg az oldalával húzta felfele (az egyik kezét, és a belsőcombiját fogta meg) meg ilyenek. Én nem értek hozzá, de biztos a reakciókból megállapította amit kell.

Nekünk csak itthoni tornát javasolt, és ha 1 hónap múlva nem javul, akkor gyógytorna. Csak azt nem tudom, hogy hogyan kéne javulnia... :o( Most még ős is csak az egyik oldalára forog, és azon az oldalán alszik. De már a hasonlevése, fejemelgetése sokat javult.

Idegi alapot nem hiszem, hogy vizsgált, legalábbis nem tért ki rá... azt hogy is vizsgálhatná nem tudom, bár mostanában vannak kétségeim az elalvásnál, hogy lehet valami baj idegi alapon. De gondolom ha lenne, mondta volna...

2010. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, ezek, amiket az előttem válaszoló írt. Ő nagyon jól összeszedte. Mi is a Gyöngyösi szk-ban voltunk, és 6 hósan kell visszamenni.

Előző voltam.

2010. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megnézte a végtagjait,reflexeit szemét,kulcsot zörgetett tapsolt neki, a korának megfeleő mozgásokra volt kíváncsi.

Kutacsát kitapintotta, megmérta a fejkörfogatot

Végigtapogattaaz egész gyereket, gerincét megnézte.

A legutolsónaál lerakta földre és nézte, hogy megy.

És kérdezgetett, hogy miket csinál, vettem-e észre valamit, születés körülmények (súly, hossz, apgar, volt-e oxigénhiány, felsírt-e, kapott-e valamit...

Szóval mind a háromszor alaposan megvizsgálták.


Mondjuk a legutolsónal a lányom produkálta is magát (dobta puszikat, sziázott), de amikor vizsgálta a nő, ordított, mint akit nyúznak.:-))

első

2010. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

előző (első)

Mi Kispesten voltuk, első 2 alkalommal más dokinő volt, utoljára egy fiatalabb (első nyugdíjba ment), de mind a ketten rettetően alaposak voltak.

2010. ápr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
gyöngyösi úton kinél voltatok?
2010. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!