Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekorvosunk a kisfiamat...

Gyermekorvosunk a kisfiamat (szombaton volt 7 hónapos) beutalta fejlődésneurológiai vizsgálatra és agyi ultrahangra, mivel még nem kúszik-mászik és még "nem nőtt be a feje lágya". Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
Teljesen megijesztett, én azt hittem normálisan fejlődik a babám (hasra-hátra, hátról-hasra már régóta forog). Dr. Komáromi Margitot ismeri valaki? (ő a fejlődésneurológus, hozzá kell vinni)Vélemények róla?
2010. ápr. 13. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát jól rád ijesztett. Szerintem csak elővigyázatos. Az sosem árt. Ne aggódj.
2010. ápr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól rád ijesztett. Alapos a doki, de nem hiszem, hogy okod lenne aggódni, a babák nem fejlődnek egyformán. De majd megnézik, és megnyugszol:)
2010. ápr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. :) Megnyugtattatok. Egyébként még azt leírnám, hogy ügyesen csetteg a nyelvével, szájába veszi a lábát, egyik kezéből átveszi a másikba a játékait, néha két játékot is tart a két különböző kezében és úgy is átcseréli. Nagyon ügyes. Szóval azért is akasztott ki a doki.
2010. ápr. 13. 08:10
 4/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg meg gyógypedagógus vagyok, csak észrevettem volna, ha gond van. :P
2010. ápr. 13. 08:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám sem kúszik-mászik, és nem nőtt be a feje lágya.Ő is hét hónapos.Én már voltam vele neurológián, mert nyaki hypotóniát állapítottak meg kilenc hetesen, de az elmúlt három hónapos korára.Nemrég voltunk kontrollon, azt mondta a doktornő, hogy nincs lemaradva.

/Z/

2010. ápr. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát lehet hogy alapos a dokid, de szerintem ennyire nem kellene rád a frászt hozni. Ismerőseim babája 9 hósan kezdett el mászni...15,5 hósan indult el, mégsem küldték őket rögtön fejlődésneurológushoz. Egészséges, értelmes kisfiú. A kisfiam 6,5 hósan kezdett el mászni és mindig mondták, hogy milyen ügyes, hogy ilyen korán..szóval nem értem, hogy a te 7 hós picúrod miért lenne lemaradva. A kutacs pedig ha jól tudom 1 éves kora körül kéne hogy benőjön. Az még nagyon messze van. Ha ilyen ügyes a babád biztosan minden rendben lesz. Minden jót nektek!

2010. ápr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kutacs normál esetben kb. másfél éves korra nő be, tehát a kisfiadé is bőven ráér. Hogy még nem kúszik-mászik, ez sem annyira gond. Lehet, hogy alapos az orvos, de azért nem biztos, hogy ezt így kellene intézni....
2010. ápr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nem árt, ha megnézi egy fejlődésneurológus, de ne aggódj, nem lesz semmi baja. Nekem a lányom 7 hósan gurult, 9 hónaposan kúszott, 11,5 hósan kezdett mászni, és most 4 napja lépked kézen fogva. 2-án volt 1 éves. A kutacsra most, 1 évesen mondta a védőnő, hogy ő úgy érzi, hogy benőtt neki, ehát nem tudom, hogy 7 hósan mit akar a dokid. Esetleg nem lehet, hogy nem az a baja, hogy nem nőtt be, hanem, hogy nem szűkül olyan ütemben, mint éne. Nekünk 7 hósan 0,5cm volt a kutacs.
2010. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egyelek meg, ezt valahol közeli téma végzettségedhez, bízz az ösztöneidben! az én babám majdnem 1 éves és még mindig van kutacsa. A másik meg hogy hallottam/ olvastam nem egyszer, hogy sok baba nem mászik-kúszik, hanem pl. egyből felül. Csakis a lényeg, hogy a mozgása fejlődjön és a következő mozgásformát próbálgassa. Egyébként szerintem a fejlődés neurológus sem fog látni semmilyen eltérést. Mi forgás-hiány miatt voltunk (nem itt , de egy elismert szakembernél), és alig tudta az 1 órát kitölteni, már 20 perc múlva megmondta, hogy ez a gyerek teljesen okén fejlődik.....Közel 1 éves a babám , de már áll és próbál lépegetni bútorok mellett.
2010. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!