Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik egy fejlődésneurol...

Mi történik egy fejlődésneurológiai vizsgálaton?

Figyelt kérdés
És agyi ultrahangon? Egyik sem fáj a babának, ugye?
2010. ápr. 16. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Miért kell mennetek?

Nekünk reflexeket néztek, kikérdeztek a terhességről, a születésről, az eddigi hónapokról, megnézték az eü-s könyvét.

A koponya UH nem fáj, a fejéhez teszik a műszert, nem fáj neki, ugyanolyan, mint mikor neked nézték a pocakodban.

2010. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
7 hónapos (szombaton lesz 7 hónapos és egy hetes) és a dokinak nem tetszik, hogy nem kúszik-mászik és állítólag tág a kutacsa. De abszolút nem értem, hogy miért kell menni, hiszen -ha jól tudom- 9 hónapos korig ráér kúszni-mászni és még akkor sem ad okot az aggodalomra, ha akkor nem teszi.
2010. ápr. 16. 18:51
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi is voltunk ilyen vizsgálatokon. A koponyaultrahang nem fáj max. azért sírnak a picik, mert neked le kell fogni a fejét. Ha beszélsz közben hozzá, talán nem is fog sírni.


A fejlődésneurológián nem minden volt jó látvány amit a kislányommal csinált a doktornő, de engem megnyugtatott, hogy egy szakember megvizsgálta, mindent rendben talált.

Másztatták egy csúszdán le és fel, húzta az asztalon, léptette, tesztelte milyenek a reflexei.

A férjem néha elfordult, mert nem tudta nézni. Mikor másodszor voltunk már nem is sírt a pici.

Nem fáj egyik sem nekik, csak ismeretlen számukra a helyzet.

2010. ápr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha elküldtek, legalább megnézik minden rendben van-e és te is megnyugszol. Mi 1 évesen mentünk, mert a babám féloldalasan mászott, megjegyzem ő sem kúszott, csak 9,5 hónaposan, azt is nyögve, és nagyon rövid ideig. Nekünk is néztek reflexeket, megmérte a fejkörfogatot, megnézte hogyan mászik, áll, lépked, és még megvizsgálta a saját kezében tartva-ültetve, mászatva. Szegény kislányom persze végigüvöltötte, de nem azért mert fájt volna neki, hanem mert idegen volt neki minden. Annyit mondtak nekünk, hogy le van maradva a mozgásfejlődés, valószínű azért, mert korán megült (6 hónaposan) és nem szeretett hason lenni soha. Kaptunk pár feladatot, amit itthon kell csinálni, de azóta már elindult a babám, így a mászása nem javult semmit. A héten voltunk kontrollon, azt mondta a konduktor nincs semmi baja, ő ezt a mozgást találta ki magának, és nem biztos hogy sérülni fog a finommozgás a mászás kihagyása miatt, de ha sérül is, azt is lehet később fejleszteni.
2010. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nálunk is el volt maradva a mozgásfejlődés, 8 hónaposan még csak nem is forgott, bár mindenki szerint ez normális volt, nem hagytam magam, és végül kiderült, h gyógytornával 3 hónap alatt rendbe jött.

Egyébként nálunk pedig túl korán zárult a kutacs, ezt kellett UH-ozni.

2010. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam az utóbbi egy hétben szerette meg a hasonlétet. Most már szívesen van hason. Bár nagyon szeretne már üldögélni és "rugózik", ha felállítom a hónalját megtartva. Ez baj?
2010. ápr. 16. 20:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem baj.

Erősödik csak tőle, de bajnak nem baj, hisz nem neki kell tartani a gerincét, hanem te tartod őt.

Akkor baj, ha pl ülteted, kitámasztod párnával.

2010. ápr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, ezt nem teszem. Csak azt csinálja, amit ő úgy érez, hogy tud csinálni. A reflex-vizsgálaton mit kell érteni?
2010. ápr. 17. 10:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Reflex kalapáccsal megnézi a térd alatt a reflexeket, ahogy a felnőtteknek is csinálják.
2010. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. ápr. 17. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!