Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árthatok a hőmérőzéssel,...

Árthatok a hőmérőzéssel, glicerines kúppal?

Figyelt kérdés
2 hónapos kisfiam napi többször is kakilt. De kb. 1 hete nem. 4 nap után meghőmérőztem, az meghozta. De most megint 3 napja nincs semmi. De azt hallottam, hogy nem jó, ha rendszeresen csinálom, mert akkor nem fog egyedül kakilni. Torna, masszázs, kamillatea nem használt. Most kúpot tettem fel, az is jó volt neki. De jó lenne, ha kakilna egyedül. Viszont nagyokat pukizik.
2010. ápr. 12. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha másként nem kakil, csak segítséggel, azzal tudsz ártani, mert hozzászokik, és csak segítséggel megy majd később is. Ha pl. hetente egyszer segítesz neki, és utána magától jön, az nem baj. És ha anyatejes, akkor nem biztos, hogy piszkálni kellene 3-4 naponta, csak ha látod rajta, hogy nagyon zavarja.
2010. ápr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt nem irtad:fáj a hasa?

Mi addig nem nyultunk hozzá amig nem fájt a hasa is.A három nap nálunk nem volt még semmi volt hogy másfél hétig nem volt semmi.szorulásos volt szegény.A hömérözéshez tényleg hozzászokhat ahogy a glicerines kuphoz is.Egy idö után nem tud majd magátol kakilni ha mindig rásegitesz.

Hagysd egy kicsit ha nem fáj a hasa.Lehet hogy lassab az anyagcseréje.

2010. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én hőmérő helyett inkább szélcsöveztem. kíméletesebb, mindig sikerrel jártunk. egy időben sokat kellett használni. mondták is, h rászokik, nem fog tudni magától kakilni. nem szokott rá, semmi baja.
2010. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jól tudod, hosszú távon árt. EGyeztess dokival (gasztroenterológussal)Anyatejes amúgy? mert akkor akár normális is lehet, a heti egy is.
2010. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a gyerekorvostól rákérdeztem, mert a lányom tápszeres volt és csak 4-5 naponta volt széklete. Mi 3-4 hónapon át kúpoztunk és semmi gondja nincs. Most 3 éves.


Nem igaz hogy hozzászokik. Ez kb 1 éves kor után, fordulhat elő, ha utána is tartósan használod. Ilyen kis csecsemőnél nem.

2010. ápr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, senki nem mondta, hogy minden baba hozzászokik, csak azt, hogy fennáll ennek a veszélye. Szerencse, hogy a te babád nem szokott hozzá, de ez nem jelenti azt, hogy más babája sem fog. Kérdező, beszélj gyerekorvossal, mert még a kúp használati utasításán is rajta van, hogy tartós rendszeres használata csak orvosi javallatra megengedett.
2010. ápr. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó. Mint írtam hozzászokhat, de csak ha egy éves kor után is tartósan alkalmazza, nem ilyen kis csecsmőkorban. Ilyenkor még semmi jelentősége. Utolsó előtti voltam.
2010. ápr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, pont ennyi idős volt a kisfiam, amikor egyik nap még többször kakilt, másnap nem volt már semmi és ez így maradt egy hétig. Én is meg akartam hőmérőzni négy nap után, de a doki azt mondta, hogy anyatejes babáknál ez természetes,várjak még vele, ha nem fáj a pocija, akkor esetleg a nyolcadik napon hőmérőzzem meg, ha még akkor sem "produkál". Szerencsére nem kellett, mert egy hét után kakilt (az enyém is szörnyen büdöseket pukizott addig). Azóta volt, hogy csak kilencedik napra volt kaki, de már nem esem kétségbe miatta. A doki mondta, hogyha nem kemény a kaki és sárga, akkor minden oké.

Ha tápszeres baba, akkor nem tudom, mi a "normális".

2010. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Anyatejes. A doki azt mondta, hogy adjak neki nyugodtan kúpot. De azt végülis nem kérdeztem, hogy mi van, ha rendszeres? Ha tornásztatom, akkor pukizik, de utána úgy nézem, hogy nem fáj a hasa.
2010. ápr. 15. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!