Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell lefagyasztani a...

Hogyan kell lefagyasztani a csirkelemellet a babanak?

Figyelt kérdés
Bocsi, hogy ennyire tudatlannak tunok de itt olvastam egy anyuka valaszat regen aki azt irta, hogy kis adagokban szokott csirkemellet lefagyasztani mar keszen a babanak es azt csak hozzakeveri ebedkor a fozelekhez. Nagyon megtetszett az otlet, csak tapasztalatlan vagyok. Pl nem tudom, hogy sutobe kell megparolni egy tepsibe par csirkemellet? Olajjal, vajjal vagy csak vizzel? Esetleg fozzem meg fent labosban sima vizben? Es utanna fel kell darabolni es ugy lefagyasztani kis adagokba vagy egeszbe fagyasszam le a mar megfott husit es csak akkor apritsam fel amikor hozza akarom keverni a fozelekhez? Olyan jo lenne ha jelentkezne az az anyuka aki igy csinalta.
2010. ápr. 12. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nyersen szoktam lefagyizni kis csíkokat egyesével becsomagolva.

Ha főzök a babámnak, még fagyott állapotban hozzádobom főni a krumplihoz... többi zöldséghez. Ugyanígy fagyott állapotban a sütőbe is bedobhatod, alá pici víz vagy pici olívaolaj.

Szerintem jobb nyersen fagyasztani, mert sülve nehezebb felengedni, meg akkor gondolkodni kell előre, nem jöhet hirtelen ötletként.

2010. ápr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia

Én így csináltam.

Én csak megfőztem a natur mellett a gázon vízbe (minimális sóval vagy ételízesítővel), majd leturmixoltam és jégkocka tartóba lefagyasztottam. Minden főzelékhez egy kockát olvasztottam fel, majd mikor nagyobb lett és többet evett ketőt. Egy mellből sok kocka lesz. Mikor már ehetett fűszereket, akkor összefőztem hagymát, fokhagymát, zellert, stb. friss fűszernövényeket( ami a korának megfelelő volt), és azt is leturmixoltam és jégkocka tartóban lefagyasztottam. Ebből lett a fűszer a főzelékhez. Ebből is 1 kockát tettem bele a főzibe.

Én a főzeléket sokáig nem rántottam és nem habartam, csak natur megfőztem és turmixoltam, ezekkel a kockákkal ízesítettem, + husikocka. Kész az ebéd. Ha nagyon folyt, akkor egy kis Sinlaccal sűrítettem.

2010. ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én nem cicózom vele, egy szép nagy csirkemellet 4 részre vágok és fóliába becsomagolom és beteszem,vagy ha nagyon van időm, akkor kis darabkákra vágom és úgy csomagolom be. Mielőtt meg akarom főzni, este kiveszem a hűtő részbe teszem reggelre megolvad szépen.
2010. ápr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat sokat segitettek. Ki fogom oket probalni es meglatom melyik vallik be jobban. Kedves masodik, azt hiszem rad gondoltam vagy lehet, hogy itt tobb anyuka is van aki igy csinalja mint te. :) Kosznom megegyszer mindenkinek!
2010. ápr. 12. 11:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!