Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Letudnám szoktatni 1 éves...

Letudnám szoktatni 1 éves fiamat a cicin való elalvásról, anélkül, hogy végleg leállnék a szoptatással?

Figyelt kérdés
Mindig úgy terveztem, hogy sokáig szoptatok, de szinte semmi mást nem hajlandó enni. Ennek (szerintem) főként az az oka, hogy a nappal 2x is szopival alszik el, és így már nem nagyon éhes mire a szilárd kajával kínálom. Csak néhány kiskanálnyi főzelék, egy kis darab banán ennyi. Hagyjam el a szoptatást teljesen, vagy létezik más megoldás is?
2010. ápr. 11. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Most ezt nem igazán értem. Ha elalszik szopi közben akkor hogy kínálod utána mással? Ne hagyd, hogy bealudjon szopi közben, vagy akkor szoptasd amikor nem álmos, vagy beszélj hozzá, vagy szóljon valami zene, hogy ne aludjon el.

Valami rendszert kellene bevezetned, hogy mikor eszik főzeléket és mikor szopik.

2010. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem voltam teljesen világos a leírásomban. Szóval, reggel szopival kelünk és egy kicsi gyümi. Kb. 9:30 mire elálmosodik, de csak cicin tud elaludni és ha már cicizik, szopik is rendesen. Ezért 12-13 óra körül az ebédnél csak nyammog valamit. 14:30 körül ismét alvás, persze cicin szopival. 18 óra körül uzsi, de csak keveset eszik. 20 óra fürdés, utána alvás szopival. Hát ennyi.
2010. ápr. 22. 10:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!Ez engem is érdekelne........a rendszerről meg annyit hogy nálunk már beállt az evés de a cicin elalvás megmaradt!Elejétől kevés a tejem tehát nekem csak cicizik de már kivagyok mert éjjel velem alszik és vagy 10x megébred cicizni!

Kedves kérdező nálatok mi a helyzet éjjel?(bocs az off-ért)

8 hós kisfiú anyukája

2010. ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Úgy alakítsd a napirendet,ahányszor szoptatni szeretnéd, és szoktasd le a cicin alvásról. Tedd le a kiságyba és ott aludjon el, ne a cicin. Én a helyedben reggel megszoptatnám utána nem kapna gyümit, délelőtt elaltatnám a kiságyba,ebédkor így már jó éhes lenne és akkor kapná a főzeléket. Délután alvás után kaphatna gyümölcsöt, tejpépet, ilyesmit és este szopi.
2010. ápr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is cicin alszik el a lányom (2-án volt 1 éves), de szerencsére nálunk nincs ilyen gond. Elalváshoz minimálisat eszik, utána lerakom az ágyába, és emellett szépen eszi a főzeléket. Nekem inkább az a gondom, hogy ha már nem lesz tejcsi, hogy fog elaludni.
2010. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most biztos sokan megköveznek majd: de a cumi nem lenne megoldás? Csak az elalvásokhoz. Az enyém nem cumizik napközben, de elalváshoz mindig kell neki, gondolom a ti babátoknál is kiválthatná a cicizést.
2010. ápr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyém máig cicizik, a cumit el se fogadja, nem tudja mit kell vele kezdeni. Általában a cicizős babák nem cumiznak (tisztelet a kivételnek). Nekem se teljesen világos, hogy mi is a problémád. Először add a szilárd ételt és utána kapjon cicit, így kivédheted, hogy ne aludjon be a normális kaja előtt. Reggel adj csak cicit, aztán délelőtt kínáld egy kis gyümölccsel, utána kaphat még cicit is alváshoz. Ebédre először kapjon főzeléket, husit, utána akár cicizhet is egy kicsit. Uzsonnára először megint a szilárd étellel kezdd aztán még szopizhat, ha nem volt neki elég a más kaja. Vacsorára is kaphat szilárdat kb.7 körül, aztán elalváshoz megint szopizhat... Nálunk 1 évesen kb. így ment. A kislányom már lassan 20 hónapos és még bizony nagy cicipárti, de mellette mindenevő :)))
2010. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11:30-as vagyok. Próbáltam a cumit, de kiköpi, nem kell neki. Ujjszopós, de az elalváshoz az kevés, ahhoz cici kell.
2010. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Eleinte cumizott, de már azt sem tudná, mit kezdjen vele. Valaki kérdezte, hogy telnek az éjjelek. Szerencsére egész jól, este 1/2 9-től reggel 1/2 7-ig alszik.
2010. ápr. 22. 21:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!