Szerintetek a babájukkal együtt alvók nem hisznek a bölcsőhalálban?
A védőnőnk szerint a babáikkal egy ágyban alvók nem hisznek a bölcsőhalálban, ezért nem használnak légzésfigyelőt. Szerinte nem gondolják, hogy segíteni tudnak a babán, ha jelez a gép, mert pl. az hirtelen nem vesz levegőt, ezért inkább nem is törődnek a lehetőséggel.
Nem tudom, mit gondoljak. Igaz, hogy van az Angelcare tájékoztatójában leírva módszer lélegeztetésre meg szívmasszázsra, de ki tudja, éles helyzetben tudna-e segíteni az ember.
(Mi nem alszunk vele, és nem is ismerek olyat, aki igen, így erre magamtól nem tudom a választ.)
Hogyan gondolkodnak erről az együtt alvók?
Éppen ma volt egy cikk arról, hogy az apa agyonnyomta a babát alvás közben. "Szörnyű tragédia árnyékolja be egy család életét: alig két napot élhetett csak a kisbabájuk. A fáradt és kimerült édesapa altatás közben maga is elaludt a csecsemő mellett, és mire felébredt, a pici már nem élt...."
Ha van légzésfigyelő és jelez, nem tudom mennyi szülő tudja újraéleszteni a babát. :/ Szerintem nem sok...
Én volt, hogy együtt aludtam a kisebbik gyerekemmel, mert hasfájós volt, és mellettem nyugodott meg, de őszintén szólva alig aludtam, féltem, hogy agyon nyomom, vagy nem kap vmi miatt levegőt.
az esemény még tavaly novemberben történt angliában...
szerintem semmivel nem gyakoribb, mint egyéb már banális dologból kialakult halálok... pl ne legyen nyitva sosem ablakod, mert kiesik rajta a gyerek -ilyet azért többet hallani, mint hogy ráfekszik a szülő.
csak mondjuk az ablakot megtudod előzni azzal, hogy míg szellőztetsz, figyelsz a gyerekre, vagy rácsot teszel fel, míg a ráfekvést, összenyomást, takaró odaszorítást nem tudom megakadályozni, csak ha külön ágyban altatod.
de mondom, nem vagyok cső együtt alvás ellenes, csak szerintem inkább a szülő önző igénye, mint sem hogy a baba érdekeit szolgálná...de amikor úgy gondoltam az ő érdeke is, akkor én is együtt aludtam pl mikor beteg és úgy gondolom jobban kipiheni magát ha egyből megtudom vígasztalni...de csak azért mert alapvetően lusta vagyok átmenni vagy mert szeretem ha mellém bújik, csak azért nem alszom vele.
mindhárommal együtt aludtam addig amíg éjjel is szoptak
(franc se kel fel fáradtam átcammogni a gyerekhez majd vissza:-)
volt légezés figyelő is mikor az ágyban aludt de vagy 20x tuti bejelzett mikor nem kellet volna ... szal engem inkább idegesített mint megnyugtatott
igen
tanfolyamon is voltam én is és apa is
szal a védőnőd nem komplett mert nem igaz az állítása javasold neki a legujjabb kutatások átnyálazását ...
am meg vannak rizikófaktorok
és ha bejelez? akkor mi van ?
pánik és pánik és még pánik
de tuti nem higgadtan kezded el az ujjá élesztést !
A terhesség végefelé mi elmentünk újraélesztési tanfolyamra. Jónéhányszor kinyírtuk a műanyag csecsemőt, de egy idő után sikerült többször is helyesen újraéleszteni. Ez érzékelőkkel felszerelt típus volt, ami légzést utánzott, illetve jelezte, ha kampec van neki. A befújt levegőre is emelkedett a mellkasa, sőt még azt is jelezte, ha eltörtem a bordáját.
Szerencsére légzésleállás nem volt, viszont 2 hónaposan elég nagy mennyiségű vizet félrenyelt, kékült. Akkor az életét mentette meg, hogy gyakoroltam, hogy hogyan kell csecsemőn Heimlich fogást alkalmazni és sikerült kivarázsolni a vizet a tüdejéből. Így némi köhögéssel és sírással megúszta fulladás helyett.
A tanfolyamot mindenkinek ajánlom - függetlenül attól, hogy együtt vagy külön alszik, mert nem csak légzésleállásra készít fel, hanem egyéb, gyerekek körében gyakori esetekre is: krupp, égési sérülés, fagyás, horzsolások, zúzódások, fulladás, stb.
Kruppos is volt, én is higgadtabban kezeltem, hogy tudtam, hogy azonnal ki kell vinni a hideg levegőre és már onnan hívtam ki az ügyeletet.
Második gyermekünkkel alszunk együtt. Maximálisan betartva a biztonsági szabályokat (teljesség igénye nélkül: a szobában nincs túl meleg, a nagytestvér nem gurulhat rá a kicsire, nem dohányzunk, soha nem fogyasztunk alkoholt, nem vagyunk végletesen kimerültek, nem bepólyálva és nem hason alszik a baba, stb.). Soha, egyszer sem fordult el, hogy akár csak valamelyik gyerek kezére ráfeküdtünk volna, úgy megszoktuk a jelenlétüket.
Azt szakirodalom is alátámasztja, hogy az anya mellkasának ritmikus emelkedése-süllyedése stimulálja a baba légzését is, konkrétan a légzéskimaradás emiatt nagyon valószínűtlen az anyával alvó babáknál. Légzésfigyelőt részben emiatt nem használunk, részben azért, mert az igény szerint szoptatott baba többet van az anyja karjában, mellén éjjel, mint akár a nagyágy mellé tolt, három oldalú kiságyban, amire a légzésfigyelő kerülhetne.
A hirtelen bölcsőhalál legjobb tudomásom szerint máig megfejtetlen okokból történik, és nem egyenlő azzal, hogy a szülő ráfekszik a babára.
"(franc se kel fel fáradtam átcammogni a gyerekhez majd vissza:-)"
na pont erre gondoltam, amikor azt mondtam az együtt alvás a szülő önző igénye. mondjuk ő legalább használ légzésfigyelőt.
Én is sokáig együtt aludtam mindhárommal.
Eszembe sem jutott a bölcsőhalál.
Nem vettünk légzésfigyelőt sem.
Ettől függetlenül mindig is tudtam, hogy létezik a bölcsőhalál.
A kettőnek, vagy inkább háromnak semmi köze egymáshoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!