Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez jó? Rám szóltak, hogy...

Ez jó? Rám szóltak, hogy mérjem a Babámat szopi előtt és után. Előtte a mérleg: 3,50-et mutatott, utána 3,57-et. Egy hetes a Kicsikém.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 08:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%
Ha 4,20-at mutat a mérleg, az már 700 gr változás!!!Az felelne meg 70 ml-nek? A különbség 70 gr, az közel 70 ml-nek megfelel.
2010. ápr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Még nagyon pici a babád.Vagy elállítódott a mérleg,vagy valóban nem szopott,csak cumizott.Lehet,hogy túl hamar szopiztattad az előző szopi óta.

Én mindhárom babámat mértem az első hónapokban.Tapasztalatom,hogy volt amikor 5 perc alatt szopiztak 100 grammot,máskor negyedóra alatt 20-at.

A védőnő tanácsára 5-10 perc szopi után megmértem,és ha eleget szopott,akkor letettem.Így nem szoktak rá arra,hogy szopi helyett csak cumizzanak.

A mérésnek másik előnye is volt.Ha sokat szopott,akkor kivártam a következővel a 2-3 órát,ha keveset,akkor hamarabb kapott szopit.És soha nem ébresztettem fel szopizni,ha békésen aludt.A babák tudják,hogy mikor éhesek.Nem biztos,hogy azért sírnak,mert éhesek,lehet,hogy csak a hasikájuk fáj,akkor pedig nem tesz jót nekik ha azonnal megszoptatod.

Sok örömet a babádhoz.

2010. ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
27%

A matekzseninek:

3,50 kg = 3500 g

3,57 kg = 3570 g


Igy már látod a változást? 70 g !!! Ennyit evett a baba,ami általában elég ennyi idösnek.


A 8:huszonakárhanyas matekzseninek szólt!

2010. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem olvastam végig minden választ, de a mérés nem lehet soha pontos, hacsak nem alszik a babád, mert mikor mozgolódik mindig többet mutat mint mikor nyugalomban fekszik. Ez csak hozzávetőleges mennyiség. Én is eljátszottam ezt 2 hónapos koráig a babámnál (első baba), de tudom a másodiknál már nem fogok méricskélni. Csak felidegesített, soha nem mutatott korrekt értéket stb. Jelzi a baba, ha még éhes. Az első 6 hét, de talán talán az első 2 hónap is csak arról szól, hogy etetjük 24 órában a picurt:-))

Jó egészséget nektek!

2010. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Elszámolta, észrevette, leírta, hogy sorry. Mit kell bunkózni vele? Komolyan, mint az oviban. El kéne olvasni a többi hozzászólást is és elhallgatni.
2010. ápr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és a segítséget.

Doktor néni szólt ránk, de nem tervezem méregetni, mert valóban csak felhúzom magam rajta.

Dől belőlem a tejcsi, a babám két és fél, három óránként kér enni.........szóval gondolom én, hogy amíg ez így van, nem lesz gond.

Köszönöm mégegyszer!

2010. ápr. 8. 09:17
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Na már megint beindult a bunkóskodás.Elszámolta , és akkor mi van? Beismerte elnézést kért.
2010. ápr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem csak magadat frusztrálod ha minden szopinál méred,még a tejed is elapadhat ha folyton görcsölsz rajta!Mérjed hetente egyszer,és akkor megnyugodhatsz,gyönyörűen látni a gyarapodást!Jó babázást!
2010. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha 4.20-at mutatna a mérleg akkor 700g-ot vagyis 700ml evett volna kedves 08.29-es.
2010. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!