Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szilárd táplálékot milyen...

Szilárd táplálékot milyen idős korától adhatok a babának először, és mi legyen az? Kiflivége? Foga még nincs,7 hónapos.

Figyelt kérdés
Vagy keksz? És nem málik le túl nagy darab? Nem fog fulladozni tőle? Eddig a kekszet csak gyümölcspürébe rezselve kapta, de nagyon érdekli, a szájába is veszi, szívogatja. Eddig mire nagyon átnyálazódott mindig elvettem tőle. Félek, hogy félrenyeli...
2010. ápr. 7. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
adj neki kenyérhéjat, az elmállik a szájában.
2010. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Puffasztott kölesgolyót, bulátát és sótlan kukit próbáld meg. Az teljesen jól elolvad a szájukban. Később babakeksz, de csak ha jönnek a fogai! B.
2010. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és az első választ inkább ne vedd figyelembe. Nem való még neki, ha nincs foga! B.
2010. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
A keksz vagy a babapiskóta is elmálik a szájában,nem fullad meg tőle,de kaphat pl.banánt,vagy nem túl puhára főtt sárgarépát is.Nem szabad közben fektetni,vagy szaladgálni hagyni.Az orvosok szerint akkor adható neki darabos étel,amikor már egyedül is megfogja.
2010. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem régen olvastam erről egy orvosi véleményt.Kenyérhajat,kiflit akkor is kaphat,ha nincs foga,mert az ínye elég erős a "rágáshoz".Ez igaz,mert az enyém is kapott fogzáskor kenyérhajat rágni,és csak elnyamnyogta,nem fullákolt tőle.Almát azért nem lehet adni neki.
2010. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

A kekszet még inkább kihagynám. Adtam kisfiamnak egy szemet, hogy mit csinál vele. Egy percig nyalogatta, majd a felét le"harapta" az ínyével (még nincs foga). Azonnal kikotortam a szájából.

Viszont a kölesgolyót tök aranyosan forgatja a szájában addig, amíg teljesen elolvad, csak akkor nyeli le. Higyj nekem. B.

2010. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

7,5 Hónapos a kisfiam. Most jött ki 2 foga, de előtte is kapott már babapiskótát, kenyérvéget, kiflicsücsköt. Nem fulladozott tőle. A háztartási kekszet viszont széttörte az ínyével, azt el kellett venni tőle.

Ezzel szenben minden darabos kajától, amit kanállal adok neki, fuldoklik. :)

2010. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindnyájatoknak!
2010. ápr. 8. 02:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kiflit szoktam neki adni, pedig még csak egy apró fogacskája van.. A védőnő is javasolta a kiflit, kenyérhéjat... Arra szoktam figyelni, hogyha "leharap" az ínyével egy nagyobb darabot akkor azt kiszedem a szájacskájából. Szerintem semmi baja nem lesz. Előbb utóbb úgyis ki kell próbálnia :-) 7,5 hós a kislányom
2010. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!