Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell ragaszkodni a 3...

Mennyire kell ragaszkodni a 3 óránkénti evéshez anyatejes 5 hetes baba esetében?

Figyelt kérdés
Mást mond a védőnőm és mást a gyerekorvos. Mivel a babám ordítva kéri a tejet, adok neki néha 2-2,5 óra elteltével. Valaki szerint ez ahhoz vezet, hogy kövér lesz a gyerekem. Én nem hinném. Vélemények?
2010. ápr. 7. 16:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte azért nem nehéz túletetni a babákat, amikor még nem ismered fel, miért is sír valójában.De az ő kis gyomrának is kell az idő az ürülésre. Szerintem érdemes törekedni a 2.5-3 órára, ha nagyon nem bírja ki hosszútávon (mondjuk még egy hónap múlva sem), akkor gondolom nem eléggé zsíros (tápláló) a tejed, azért éhezik meg sűrűbben. De szerintem szoktatás kérdése is, hogy két óránként eszik keveset, vagy 3-4 óránként többet. Nálunk beállt a 3-4 óra kb 2 hónapos korára. Addig előfordult persze, hogy 1.5-2 óránként evett.
2010. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az egyik válaszoló kérdezte, hogy mit mondott a két szakvélemény. A gyerekorvos azt, hogy ki kell bírja a 3 órát, a védőnő szerint 2,5 óra elteltével is etethetem. A kövérség témát az anyósom mondta (aki 3 gyereket szült, és ezért érzi magát szakértőnek).

Óránként nem kér enni a pici, csak az utóbbi héten kéri 2 óránként néha.

Amúgy mohón eszik, szerintem néha sokat is, mert bukni is elkezdett.

Kölcsönkérek egy babamérleget egy napra, így képet kapok mennyit is eszik egy alkalmommal a pici, de erőszakosan a 3 órát nem várom ki.

2010. ápr. 7. 19:58
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én fiam is 5 hetes. Nem mérem csak hetente egyszer a súlyát és akkor eszik amikor enni akar. Ez azt jelenti, hogy van amikor 4 óra, van amikor 1. Én úgy csinálom, hogy ha evett és utána 1 óra múlva enne, cicizne, bújna, akkor azt a cicit kapja amelyikből evett, igaz sosem üres de így tud cicizni kicsit, hiszen ők még nem csak evésre használják. Cumit, cumisüveget utálja. Nyugodt, nem sírós, hasfájós baba, mióta így csinálom. Mikor próbáltam időt betartani, akkor volt üvöltés!!

Kérdeztem a mi dokinkat mit csináljak mindig cicizni akar, ha nem kap üvölt. Erre a válasz: Mit tudsz csinálni? Hagyod sírni?

Anyatejes baba nem tud elhízni, ahogy kezd mozogni, nőni eltűnik a kis tokája majd:)

Néhány év múlva meg kergetheted a kajával, akkor sem akar enni:):)

2010. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

amikor a kislányom ennyi idős volt szintén a saját igénye szerint evett, nem volt két egyforma napunk, ahogy az előző válaszoló is irta volt hogy 4-5 órát volt hogy csak 1 órát birt ki két etetés között, de aztán kb. 2 hónapos kora óta órát lehetne hozzá igazítani, úgy beállt a 3-3,5 órás időközökre

hagyd hogy ő alakitsa ki a rendszert :)

2010. ápr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

fúúú a te anyósod se semmi! szegénykém...:) lesz még egy-két fantasztikus tanácsa ebben biztos vagyok... ne hagyd, hogy befolyásoljon a jövőben, egyik füleden be a másikon ki, amit mond! a gyerekorvos és védőnő tanácsaira hallgass, ők tuti értenek hozzá.

A 3 és 2,5 óra között végülis nincs nagy különbség, tehát nagyjából egy véleményen vannak. Ebben az esetben pedig inkább az engedékenyebb védőnőre hallgatnék a helyedben, aztán beáll majd az a 3 óra! :)

2010. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!