Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell ragaszkodni a 3...

Mennyire kell ragaszkodni a 3 óránkénti evéshez anyatejes 5 hetes baba esetében?

Figyelt kérdés
Mást mond a védőnőm és mást a gyerekorvos. Mivel a babám ordítva kéri a tejet, adok neki néha 2-2,5 óra elteltével. Valaki szerint ez ahhoz vezet, hogy kövér lesz a gyerekem. Én nem hinném. Vélemények?
2010. ápr. 7. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
az, hogy ettől kövér lesz a gyereked, hülyeség!!! remélem nem a dokid mondta ezt, mert nála biztos nem vagyok okosabb, de ez tuti,hogy nem így van... :) Még nagyon pici az a baba, 2,5 óránként elképzelhető,hogy megéhezik, főleg, ha előtte nem szopizott eleget (nincs annyi tej, belealudt, lusti, stb..) Eleinte én is 2,5 óránként etettem, aztán szép lassan áttértünk a 3 órára, mert rájöttem, hogy nem is azért sír mert éhes, de az elején nekem sem volt jobb ötletem :) kövér ettől tuti nem lesz! :)
2010. ápr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, ha igény szerint kap a baba. Nekünk, felnőtteknek sem jó, ha éheznünk kell, hát még egy picinek! Én mindig igény szerint szopiztatom a babámat, s egyáltalán nem kövér! Ettől nem kell félned. Ha éhes, nyugodtan adj neki bármikor.
2010. ápr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, hogy 1.5 óránál nem bírta tovább, úgyhogy megetettem, de én is próbáltam kihúzni 2.5-3 órára. Nem lesz kövér, pont annyit eszik, amennyire szüksége van, ne aggódj!
2010. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
amikor a baba igényli , igény szerinti szoptatás! Az anyatej 100%ban feldolgozódik, a kövérség pedig lemegy, ahogy elkezd kúszni-mászni. Mi is jó kövérnek lettünk minősítve, aztán ahogy mozog szépen izmosodik :)
2010. ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Az én lányom 1,5-2 óránként szopizott majdnem 6-8 hónapos koráig. Most 2 éves és alig 10kg. Egyáltalán nem kövér. Szoptasd amikor csak kéri nyugodtan.
2010. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. csak annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy vigyázz, hogy ne ess át a ló tulsó oldalára, sokan félreértelmezik az igény szerinti szoptatást és akár óránként is etetik a babát, ami már túlzás, és nem jó a pocijának. azért jó a kb 3 órás intervallum mint egyfajta iránymutatás, mert az elején még nem mindig tudja az ember, hogy miért sír a baba, és hajlamos minden sírásra megetetni, holott lehet nem is az volt a baja, hogy éhes :) két órát szerintem mindenképp érdemes várni az etetések között, hogy tudjon rendesen enni. Ezt mondta nekem az orvosom is.
2010. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Egyáltalán nem kell ragaszkodni a három órához, sőt, megpróbálni kitolni sem kell... miért kéne? Egyszerű képlet, ha éhes, akkor etetni kell. :) Eltérő mennyiségeket szopnak, te nem látsz bele a pocakjába (csak ha méred), és nem csak a kaja miatt kellhez neki a cici, szóval nyugodtan felejtsd el az órát, és hagyatkozz inkább a babádra, ő tudja legjobban hogy mi kell neki. És nem lesz kövér. :) Anyatejjel nem lehet túltáplálni.
2010. ápr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk attól kikészülnék, ha hónapokig 1.5-2 óránként enne. Főleg, hogy ilyenkor sűrűn eszik keveset, míg ha megszokja, hogy kb 3 óránként eszik, akkor is megeszi, amennyire szüksége van, csak nagyobb adagokban. De a 3 óra szerintem sem szentírás, főleg ilyen picinél.
2010. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
A sűrű etetések miatti hasfájósságot úgy lehet elkerülni, hogy ha a kicsi egy-másfél órán belül újra enne, akkor arra a mellre kell rátenni, amelyikből előzőleg szopott. A hasa főleg az első, vizesebb tejtől tud fájni, így viszont ha újra enne, a zsírdúsabb, hátsó tej jut neki.
2010. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mit mondott a védőnő, és mit a gyermekorvos? :D légyszi írd le, nagyon kíváncsi vagyok mmostmár:)


én is igény szerint szoptattam a fiamat és nem kövér, olyan pont jó:) de ő nagy baba- magasságra is. Szóval attól ne félj, hogy meghízik és ettől lesz dagadt, dagi attól lesz, amikor úgy etetik, hogy egyet apa kedvéért, egyet anya kedvéért, nagymama, nagypapa.. na akkor van gond..

Egyébként változó az étvágyuk a gyerekeknek, mi felnőttek sem eszünk egyformán:) és ha nem lesz csontsovány a gyerek és elkezd majd nőni a foga és emiatt nem eszik pl. nem kell félned, hgoy miből van energiája:) szóval no para:) de azt írd le kérlek ki mit mondott:))))

2010. ápr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!