Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális jelenség, hogy 9...

Normális jelenség, hogy 9 hónapos babám fél az idegenektöl és a sok embertöl?

Figyelt kérdés
Pl most húsvétkor nagyiéknál voltunk,ahol 9-en voltunk és nagyon sirt,alig lehetett megnyugtatni. Elöször csak 3 ember volt,akit nem nagyon ismer,de már akkor sirt. Más baba is ilyen? Az biztos,hogy nincs hozzászokva a sok emberhez.
2010. ápr. 7. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én babám a férfiaktól sírt elég sokáig, kb 1 éves koráig, még a nagypapáktól is (kivéve az apukájától persze). Majd megszokja a babád az embereket, nem lehet mindenki barátkozós fajta.
2010. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem 8 hónapos+1 hetes a babám,és nálunk olyan január környékén jelentkezett ez előszőr,amit írtál,és mikor megemlítettem ezt a védőnőnek,akkor azt mondta erre,hogy azért van ez a félősség,mert egy intelligens baba. Tudja,hogy ki az idegen,és ki nem! Ez a jó! ne aggódj!

Ha mindenkit csak úgy elfogada,akkor később csak úgy elmenne akár az idegennel is a játszótérről,aki kézenfogja...! :)

2010. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia, az enyém 15 hós múlt, de még mindig ilyen. mi is voltunk húsvétolni, 3 napra, 10 ismeretlen rokonnal fűszerezve (messze vannak, és csak ritkán találkozunk, még nem emlékszik rájuk), hát ne tudd meg, egyfolytában rajtam lógott, nyűgi volt, senki még csak rá se nézhetett, arról meg, hogy megfogják, hallani se akart. az enyém sincs hozzászokva amúgy a tömeghez. majd kinövik, gondolom.
2010. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én babám szintén 9 hónapos, és nagyon jól "elvan" nagyobb társaságban is. Szerintem ez szoktatás kérdése: mi ugyanis eléggé nagy társasági életet élünk, mind a családi, mind baráti összejövetelekre ugyanúgy eljárunk, mint mielőtt kibővült volna kiscsaládunk:)

Persze Ő sincs el akárki kezében, tudja hogy ki az akit ismer és ki az akit még nem látott, és persze előfordul nála is, hogy eltörik a mécses, de ilyenkor felveszem és megnyugtatom.


Én viszont -anyukám elmondása alapján- igen félős baba voltam: egyedül nevelt, nem igazán jártunk sehová, és ovis koromban egyszer az is előfordul, hogy egy barátnőjét kérte meg, hogy vigyen haza, én viszont nem voltam hajlandó elmenni vele :)


Szóval amit ki szerettem volna hozni az egészből: nyilván egy baba miatt nem szabad átrendezni az embernek az életét, hogy csak azért járjon mondjuk társaságba, hogy ne legyen félős a babája, hiszen nem minden család teheti meg/ szereti/ igényli ezt.


Amit viszont minden anyuka megtehet és ezt tapasztalatból mondhatom: hogy tessék keresni más kisgyerekek társaságát. Erre pedig szerintem a legjobb hely a játszótér. Szerintem még a félős babák is más kisbabákra sokkal nyitotattabb, mint a felnőttekre. Nyilván nem tud még egy 9 hónapos baba együtt játszani egy másik babával, de az én picúrom ha lát egy hintázó vagy csúzdázó gyereket akkor kézzel lábbal pápázik és teli szájjal mosolyog rá :)

Hasonló a helyzet ha megmutatok neki egy kutyust, és közben mondom neki, hogy látod, itt a vaú vaú :)

A lényeg hogy nyissuk ki a baba felé a világot, és Ő is sokkal nyitottabb lesz az újdonságokra!

2010. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
12:26-os vagyok. az én kislányom imádja a kisgyerekeket, és az állatokat is. ez nem változtat semmit azon, hogy az idegenektől viszont irtózik. de vannak fokozatok. ha zárt térben vagyunk, és valaki akar tőle valamit, akkor menekül hozzám. ha a játszón vagyunk, akkor maga is odamegy néha másokhoz (felnőttekhez), és játszik velük, pl. homokozik. de ha hozzáérnek vagy fel akarják venni, akkor rögtön sírvafakad, és menekül. egy csomó gyerek van, aki simán hagyja, hogy akárki felvegye, megfogja satöbbi, ő nem ilyen. ja és nála ki kell várni, hogy ő kezdeményezzen, mert ha elerohanják, akkor aztán...
2010. ápr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!