Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell egy keresztelőt...

Hogyan kell egy keresztelőt megszervezni? Katolikus lesz a babám!

Figyelt kérdés
Első babánk és fogalmam sincs ,hogyan kezdjek hozzá !
2010. ápr. 6. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj be a templomba, ott mindent elmondanak amit tudnod kell.
2010. ápr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beszélni kell a pappal, vagy előtte valakivel, akit ismersz esetleg fiatalokat. Nálunk úgy volt, hogy mindenképpen ünnepnapon szerettük volna, Pünkösdkor volt a keresztelő. Nekünk kellett virágot vinni a vázákba, a papnak vittünk egy tortát, plusz a keresztszülők adtak neki pénzt is. Hogy mennyit, azt nem tudom, ez 10 éve volt már. Nálunk 5 keresztszülő volt. A keresztelést a mise előtt tartotta a pap.
2010. ápr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bementek abba a templomba ahol keresztelni szeretnétek a babát. Ott megmondják, hogy mik a feltételek. Aztán már csak az időpontot kell kiválasztani és meghívókat csináltatni (én vettem szép papírt és magam csináltam)
2010. ápr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia,


mi először a családdal leegyeztettünk 2 időpontot, azután mentünk be a helyi parókiára. kellett a kicsi anyakönyvi kivonata, a házasságlevelünk. választhattunk, hogy mise alatt vagy után szeretnénk a szertartást. mi az utóbbit választottuk, sokkal bensőségesebb volt, nagyon jól sikerült. azután fotók a templomban a családdal, az atyával. mi otthon vendégeltük meg a családot és a szűk baráti kört.


Ági

2010. ápr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A katolikus keresztelés elvileg ingyen van! A mi papunk ehhez tartotta magát, és még adományt sem fogadott el ekkor. Ezért mi meghívtuk az ebédre, amit örömmel el is fogadott :)

Az előkészület mindenhol más, nekünk 5 alkalommal kellett elmennünk hozzá beszélgetésre, ismerkedésre. Nem bántuk meg, így sokkal személyesebb volt a szertartás!

2010. ápr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!