Mit csináljak ha 3 hónap hozzátápllálás alatt nem sikerült egy étkezést se kiváltani? 9 hónapos. Max 100 gramm főzeléket eszik meg és aztán szopik. Tényleg ne szoptassam meg utána?
Örülj hogy jól szopik a babád. Hová rohansz?
Egész életében enni fog, nem kell ezt siettetni.
A babák tudják, mi a jó nekik.
Persze hogy szoptasd meg.
Nekem is volt egy olyan babám, amelyik 7,5 hónapos koráig SEMMIT nem fogadott el az anyatejen kívül.
Ővele az lett az áttörés, hogy rájöttünk, nem szeret püréset enni, viszont a szilárd dolgokat hamar megkedvelte.
Később olvastam a BLW módszerről, gyakorlatilag ő maga akarta ezt, a további gyerekeimmel már egyből így csináltam, félre tettem a turmixot.
Próbáljátok ki, de ha nem megy, akkor is légy türelemmel, a babáknak az a legrosszabb, ha az evés körül feszültség van, mert megérzi Rajtad, és utána már csak azért sem akar enni, mert nem akarja ezt a feszült helyzetet.
Ha Te nyugodt vagy, és elfogadod, hogy majd eszik ha akar és annyit amennyit akar, akkor nem tudod elrontani.
Nekem több gyerekem van és hullámzik, hogy mikor mennyit esznek. Pár hétig "tömik", aztán meg egy darabig inkább csak csipegetnek.
Én nem foglalkozom ezzel, és mindegyik jól fejlődik.
Természetesen azt figyelni kell, hogy nem áll-e a háttérben bármi betegség vagy baj, de a legtöbb "nem evő" gyereknél semmi ilyen nem szokott lenni, (Ha a korának megfelelő a mozgás- és értelmi fejlődése), csak a szülők aggódják túl.
Persze tudom, örülök. Csak annak is örülnék ha egy kicsivel gyorsabban haladnánk...
Próbáltam minden állagot, próbáltam csipegettetni is.
Te 9 hónapos babának (fog nélkül) miket adtál/adnál a kezébe?
Pont ez a "baj", hogy Te akarsz gyorsabban haladni.
Ha igény szerint szoptattad eddig, akkor miért nem táplálod hozzá igény szerint?
A szilárd ételek terén ugyanúgy lehet bízni a baba ösztöneiben.
A BLW lényege, hogy nem adjuk a baba kezébe az ételeket, hanem odaültetjük az asztalhoz és megkínáljuk néhány dologgal, aztán ismerkedik és eszik, amit szeretne.
Bármilyen párolt zöldség megteszi: brokkoli, sárga répa, krumpli, célka, zeller stb.
A lényeg, hogy ne főzd túl, hogy meg lehessen fogni és ne essen szét.
Almát egy kicsit megfőztem, de mehet a banán, és majd ha lesz barack stb.
Az enyém 9 hónaposan a borsót szerette nagyon, azt élvezte, ha le tudta őket vadászni a tányérról. :)
Az még hozzá tartozik, hogy én nem használtam baba, de főleg műanyag eszközöket, mert azok könnyűek és könnyű lerántani őket.
Egyből kerámia tányért kaptak a gyerekek is, üvegpoharat, evőeszközből is fémet, mondjuk a kanál és a villa az kisebb volt.
Amikor már megy neki az "evés" ezekkel az egészen puha dolgokkal, akkor jöhet a durum-tészta, a puhára sült vagy főtt hús és minden más is.
Nekem nem volt egy éves, amikor mazsolát is evett, SOHA nem nyeltek félre semmit a gyerekeim, csak vizet, ha túl mohón ittak, de ételt nem, ez a módszer tényleg megbízható.
Nekem 7 hónap hozzátáplálással sem sikerült még étkezést kiváltanom, 100 g pépet még soha nem evett meg egy evésre. Már darabosat eszik, de ha túl nagyot harap, akkor kiköpi, tehát így sem megy le sok.
Ami nálunk van: ha én etetem, szinte semmi nem kell neki, de ha nem vagyok ott, akkor anyósom kezéből kilopja a rántott húst. :D Kár, hogy rendesen elrágni még nem tudja, tehát ettől sem lakott jól. Még az tetszik neki, ha turkálhat a kajában. Elveszi tőlem a kanalat/villát és turkál benne, néha a szájához is teszi, időnként jut is így valami a szájába. De ha így turkál, akkor ált. hagyja, hogy pár kanállal én is tegyek a szájába.
Pl. nagyon puhára főtt répát, brokkolit, zöldség"fasírtot" (facebookos BLW csoportban vannak receptek) adhatsz a kezébe, hátha tetszik neki.
Egyébként én is próbáltam már minden létező trükköt, ételfajtát, módszert, de nem jött be semmi, esetenként van ami működik, de általánosan nem. Még olyan is volt, hogy 5 órán keresztül anyámmal volt, 3-4 óra után 2 karika uborkát evett meg, majd amíg haza nem értem üvöltött az éhségtől. Na ennyit arról, hogy "eszik ha éhes". Hát nem. Ha éhes, akkor cici kell, hiszen az a jóllakás egyetlen ismert formája. A többi csak játék neki.
Biztatásként annyit tudok írni még, hogy nálunk is egy jó ideig az evés az ismerkedésre volt jó és nem "mennyiség" elpusztítására, de később ez egyik pillanatról a másikra átfordult. ahogy ügyesebb lett a "rágással" és a keze is ügyesebb lett, úgy szépen egyre többet evett is.
Szerintem a családi közös evés és az, hogy látja a gyerek, hogy ti (felnőttek) jóízűen esztek, meghozza a kedvét. Nem szabad, hogy stresszt érezzen az evés körül, és idővel enni fog, ez biztos!
És az is biztos, hogy vannak jobb és rosszabb evő gyerekek, mint ahogy felnőttek is, de az evés szeretetének ellesése ugyanúgy megtörténik, ha Nálatok ezt látja.
Szóval közös családi étkezések legyenek, a legjobb, ha ő is az asztalnál ül )nekünk asztalra csatolható etetőszékünk volt), mert úgy jobban éárzi, hogy ő is oda tartozik.
Ez teljesen más érzés a gyereknek, mintha egy külön tálcás etetőszéken van, aztán körbe állják a rokonok (rosszabb esetben a fél család), és az a "műsor", hogy "Na Pistike, mennyit eszel?"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!