Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olaj helyett Liga margarin?

Olaj helyett Liga margarin?

Figyelt kérdés
Babám 9,5 hónapos,a védönö azt mondta,hogy olajat még ne tegyek a fözibe,esetleg majd késöbb Liga margarint. Szerintetek? Valaki hallott erröl,hogy az jobb?
2010. ápr. 4. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!Ahány ház,annyi szokás...Érdekes.A mi védőnőnk éppen az ellenkezőjét javasolta.Szerinte 9 hónapos kortól már adható kevés olaj a főzelékhez (kb. teáskanálnyi,vagy még kevesebb) és a margarin kerülendő.Ha majd később kenyeret adnál neki,azt vajjal ajánlott megkenni,mert kevésbé "mesterséges",mint a margarin.

Látod,így döntsük el,mi a helyes...:)

2010. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jaj, csak margarint ne!!!!! Ligát meg főleg!!! Az elég mű dolog. Nyugodtan tegyél olajat (oliva, napraforgó), sokkal egészségesebb.
2010. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Olajt, ha van oliva, az nagyon jó, a margarint kerüld, még felnőtteknek sem ajánlják.
2010. ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
olajat... bocsi
2010. ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

margarint ne, extraszuz olivaolajat :D

en terhessegem ota nem eszek margarint, akkor neztem utana mi van benne :)

2010. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudod mitől kenhető a margarin? Kőolajtól...
2010. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

olajat tehetsz fél éves kortól, egy kiskanállal, legjobb az oliva. ez főleg akkor fontos ha nem anyatejes a manó, mert így a zsírban oldódó vitaminok is fel tudnak szívódni - ezt olvastam róla.

maragarint is lehet elvileg adni, bár ezt is mint minden mást nindenki maga dönti el, főként annak fényében, hogy milyen összetevőket tartalmaz...

vajat csak 1 éves kora után javasolt, a baba kiskönyve szerint.

2010. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is az olaj felé hajlok,föleg,hogy a bébiételekben is az van,ezért olajat tettem a fözibe,hogy szokja,mert paradicsomos bébiételt akarok neki adni. Amúgy anyatejes.
2010. ápr. 5. 12:03
 9/10 lajcsi1 válasza:
Mi is tartunk otthon olajat,margarint,disznózsírt.Olajat az autóba használunk,margarinnal az ajtók pántját kenem hogy,ne nyikorogjon,disznózsírral pedig főzünk
2012. márc. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak: EGÉSZSÉGEDRE!

Mi maradunk az olajnál vagy margarinnál.

2012. márc. 31. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!