Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes babám nem akar aludni...

5 hetes babám nem akar aludni napközben mit tehetnék?

Figyelt kérdés
múlt hét közepe óta csak egyszer kell fel éjszaka enni leteszük 7-8 óra fele aludni és van h csak 3-4 ma 5 órakor kellt fel.ezzel nem is lenne baj csak nappal 10 perceket alszik olyan fáradt h elalszik kaja közben sőtt nem is eszik ugy van h csak 60 ml alszik tíz percet utana kipattan a szeme egy darabig nézelődik utana sír h éhes aztán nyüglödik és kezdődik elöröl az egész.más babája is csinálta ezt és mit tudtatok tenni h többet aludjon.megtömni sem akarom kajával mert félek h kihánya.igy meg van h 1.5 óra telik el és ismét éhes lesz.köszönöm
2010. márc. 29. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
VElem is ez volt. Kőkemény módszer amit csináltam, de már utolsó megoldásként hallgattam a szülésznőmre. a szopi után,( ami vagy 3 percig tartott vagy akár 20 percig, és akkor tekintettem befejezettnek amikor elbóbiskolt a cicimen vagy kiköpte)fogtam egy picit ringattam és betettem a kiságyba. alaposan körbenéztem, nem tehet-e kárt magában a baba, majd átvonultam a másik szobába. A gyerek üvöltött. éhes volt, fáradt volt, minden baja volt. A szivem majd megszakadt és sirtam amásik szobában én is, de nem vettem fel. hagytam. csak néha ránéztem, h jól van-e. letelt a 2,5 - 3 óra, újra cicire raktam.amikor vége ringattam, leraktam. két napig csiáltam (éjjel semmi gond nem volt amúgy) és bevált. szépen eszik, majd nézelődik é saztán alszik.
2010. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és azon a 2.5-3 órán keresztül mit csinált csak sírt????vagy a végén elaludt?
2010. márc. 29. 12:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Huhh. Ez tényleg kemény. Én nem hagynám, még nagyon kicsi és azt hiszi, hiába sír, nem jön senki segíteni... Szerintem ez nem jó. Az én babám is ezt csinálta, de kb 8-10 hetesen állt be arra, hogy alszik délelőtt, délben és délután. Kicsit légy türelmes, még meg kell ismernie a világot és saját magát is, mi jó neki. Ha éhes, etesd meg, ha álmos rakd le, de ha sír, vigasztald meg és újra rakd le. Szerintem.
2010. márc. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hidd el én sem bírom ki hogy ha sír ne vegyem fel vagy legalább ne menjek oda hozzá simizem meg vagy olyankor szoktam hasra fordítani.de igy is rossz h néha annyira sír h potyognak a könnyei és bele lilul annyira erölködik.kaka van sőtt most szélcsöveztem meg nem sok minden jött ugyh tuti nem a hasa sztem.most aludt el kivancsi vagyok meddig.köszi a válaszokat..
2010. márc. 29. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ki vinni baba kocsival sétálni.Nálunk az mindig be vált amikor nem tudott aludni.Elaludt rendesen kint voltunk vele vagy 2-3 órát attól függ milyen időközönként evett éppen és a rendes evés időre szépen fel is kelt.Ott jobban tudott aludni.Amúgy ő is csak 40-50 t evett egy időben egyszerre, de ez ennek köszönhetően már beállt.Rendes adagokat eszik és alszik is napközben 1-2 órákat nem csak 10 perceket.

Remélem tudtam segíteni!

Szép napot!

2010. márc. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze csak akkor csináltuk ezt amikor éppen evett és látszott rajta hogy már aludna de nem megy.

Előző voltam.

2010. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A levegőn való lét, nagyon fontos!

Ebédre próbálj beletömni egy kicsit többet és vidd ki, tuti aludni fog :)

2010. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!