Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom 6 hós és most voltunk...

A lányom 6 hós és most voltunk a fél éves státuszvizsgálaton. A doki megkérdezte, hogy ül már? Én eddig még nem mertem negyon ültetni, csak az ölemben meg a bébihordozóban. Most akkor szabad ültetni vagy nem szabad ültetni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 17. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen idős korában ilyenen már nem kell szerintem gondolkodni. Természetes, hogy a hat hónapos baba már ülni akar, akár egyedül is, ez inkább sztem a 2-3 hónaposakra vonatkozik, legalábbis én erre gondolok. Az én kisfiam 20án lesz 7 hónapos és már feláll egyedül ha van mibe kapaszkodnia. / hónaposan már felült, egy pár mpre. Szerintem tanítgasd ülni, mert már ideje.
2008. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Az én babám is 6 hónapos múlt és én néha szoktam őt ültetgetni. Persze szép fokozatosan napról napra egy picit többet mert még hamar elfárad, de már egész szépen haladunk, úgyhogy szerintem nyugodtan próbáld néha ültetni őt.
2008. szept. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lányom 3 hós,de már ülni akar mindig:-)

Fél évesen általában már maguktól ülenk.

Erőltetni nem kell, de próbálkozni már bőven lehet:-)

2008. szept. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden baba más ütemben fejlődik. Van olyan, akinél a mozgás az aktívabban fejlődő tevékenység van olyan, amelyik a gagyogásban halad inkább előre.

Az én kisfiam 6,5 hónapos, még nem tud ülni, de nem is aggódom miatta. Ő leköti sajt magát mindennel ami körülötte van, nézelődik, jászik, gagyog, kacag, fog.

Hasonló korú társaihoz viszonyítva valamiben előrébb tart, valamiben más tart előrébb. De nincs lemaradva. Amikor elérkezik az ideje, és elég erős is lesz hozzá, ő is ülni fog.


Vagyis: ne aggódj! Fel fog ülni, azt hiszem 9 hónapos korban érdemes orvoshoz fordulni, amennyiben még nem tud ülni.


Ami még eszembe jutott: van olyan baba, aki előbb áll és utána tanul meg ülni (ahogy állásból lecsuklik a lába, akkor kezd csak el ülni).

2008. szept. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!