Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek nehéz volt az...

Mindenkinek nehéz volt az első három hónap a babával? Mindenképp nehéznek "kell" lennie? Nem is létezik olyan, hogy valakinél a nagy váltás ellenére jól megy?

Figyelt kérdés
Várjuk nagyon az első babánkat, tudjuk, hogy teljesen át fog alakulni az életünk, és hogy az eleje várhatóan fárasztóbb lesz, de annyira így lesz, hogy egy csomóan elmondják, hogy hú de nehéz lesz, most aludjak, pihenjek, ameddig lehet, stb.? Olyan nincs, hogy valaki nem zombi az első pár hónapban?:)

#babavárás #otthon a babával
2016. jan. 24. 17:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek nem egyformák. Barátnőm kislánya 3 hetes korától nappal 4 óránként evett, utoljára 11-kor, utána fél 7-ig aludt. Nyugodt baba volt, eleinte a forgója is lekötötte, utána egy macival elvolt órákig.
2016. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt nehéz, sőt nagyon sokszor "unatkoztam", angyali babám volt még most is az 2 évesen néhai hisztiket levéve. Sem hasfájás, sem fogzás nem viselte meg, ha fent volt/van szépen elvan egyedül is. 8 hetes korától átalussza az éjszakát. Most hogy ketten vannak sem érzem nagyon nehéznek, szépen összepasszolt a napirendjük.

De szerintem nem csak a babán múlik a dolog, mert én pl kevés alváson is nagyon jól elvagyok így ha kelt volna se lett volna gond, mert ha a 4 órám megvan éjszaka összesen már jól érzem magam. Na meg nálunk a párom is részt vett az éjszakában is akár szó nélkül. Ha te pl nagyon sok alvást igényelsz és a párod sem segít be akkor igencsak nehéz lesz ha sűrűn kelő lesz. Na meg án nem akadtam ki ha vmi miatt elfáradtam vagy bármi és tápszert kapott az apukájától. Sztem mind a 3 emberen múlik mennyire lesz nehéz vagy könnyű.

2016. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez babafüggő is,mi az első gyermekünk személyében egy kisangyalt fogtunk ki,jól tolerálta a változást,új helyszínt,embereket. Nem igazán fájt a hasa és kb. 2 hetes korától kezdve nem is kelt éjjelente. Egyedül a szoptatással hyűlt meg a bajom,3 hónap után tápszeres lett,de ez sem nehezített a dolgokon. Egy kezemen meg tudom számolni,hányszor ordított teli torokból,inkább csak nyöszörgött,ha baja volt és enni is jól evett. Most 2,5 éves már és több a gond vele úgy 1-1,5 éve,majdnem minden éjjel felriad valamire,vagy a foga fáj,este és du nehezen alszik el,dacol,hisztizik és válogat,de persze van,akinek sokkal rosszabb természerű a gyermeke. 7 hónapja pedig megszületett a kisfiam,na,ha a lányunk nem is,ő rendesen beavatott,szörnyű első 3-4 hónapunk volt,hasfájás,megint apadó tej és egy percre sem tehettem le,wc-re vele jàrtam,a karomban fogva ettem és szokatlan társaságban,helyen,pl. nagyszülőknél végig ordított. Most már jó kedélyű,aranyos naba,aki jól eljátszik,felfedez egyedül is elég sokáig,éjszaka egyszer kel enni (most többször,metz beteg :() és imádják egymást a nővérével,amit okyan jó látni. A lényeg,hogy mindenképp nehét időszak következik,még ha mintababátok is lesz,hiszen egy családdá váltok és egy új kis magatehetetlen életről kell gondoskodnotok,decezzel nyílván számoltok,viszont az nem evidens,hogy nagyon szörnyű lesz,de azért készítsd magad,mert ritka az olyan babóca,mintca kislányom! Meg persze az sem mindegy,mennyi segítséged van,miben számíthatsz a párodra és a nagyszülőkre. Minden jót Neked!
2016. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislànyom4 hónapos, 1 hónapos kora óta végigalussza az éjszakàkat. 3 hónapos kora óta tàpszeres, de nem volt hasfàjós. Nappal van, hogy kicsit nyûgös (hisztis :) ), de éjszaka alszik. Jó baba, és nekem is nagyon sokat segít a férjem ès anyukàm. Egy jó apuka nagyon sokat jelent. :)
2016. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszoka! Készülünk férjemmel:) Sokat fog segíteni, de főleg csak ketten leszünk az első 3 hetet leszámítva, mert messze lakunk a családtól. Kíváncsi vagyok már milyen lesz:)
2016. jan. 24. 19:37
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Kívánom, hogy olyan babád legyen mint az enyém :) Soha életemben nem voltam olyan kipihent mint az első pár hónapban, első perctől átalussza az éjszakákat, nappal is ha éppen ébren volt, csendben eljátászogatott, nem volt sírós, nem volt hasfájós, álombaba :) Szal nem mindenkinek fárasztó :D :D
2016. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Na, akkor mi vagyunk az ellenpélda. 7 hetesek vagyunk és még alig volt olyan éjszakánk, amikor kétszer kellett kelni. 4-5-6 órákat alszik. Nem mondom, hogy éjjel mindig azonnal visszaalszik, de nem vészes. A gyerekorvos azt mondta, nappal ne hagyjuk annyit aludni, aludjon éjszaka. Na, egy 4 órás alvás után konkrétan nem tudtam felkelteni... Rohantunk a kórházba, ahol lecseszett a Főorvos, hogy hogy gondolom én, hogy egy anyatejes babát felköltök. Majd felkel, ha éhes. Na, azóta annyit hagyom aludni, amennyit akar. Én nappal pótolom az éjszaka kimaradt alvást (mert azért szopi, fejés, altatás nem mindig egy óra). Ami nehéz, az a monotónia. Szopi és szopi közti időszakokból áll az életem. Főleg az időjárás miatt be is vagyok zárva. Mondjuk azért még így is fárasztó... Alig várom, hogy Apa hazajöjjön és a kezébe nyomhassam kicsit.
2016. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én is feltettem magamnak pont ezt a kérdést míg terhes voltam.Nagyon untam, sokszor már ki is akadtam amikor újra és újra ezt hallottam, hogy igen mert meglátom, hogy de nehéz lesz, és most aludjak meg blá blá... Nekem most 8 hetes, és egyáltalán nem vagyok se kikészülve se semmi. Teljes ugyanúgy az életem. 8 hetes most, az első két hétben tudtam csak szoptatni, de akkor sem volt nehéz. ügyesen szopizott és aludt. Persze fáradtabb voltam, de egy nap egyszer aludtam vele, így nem volt gond. Mellette ugyanúgy háztartást vezettem, főztem, takarítottam, eljártam vásárolni, sőt még kávezni is. Persze mostmár tápszeres, és ez sem mindegy, ezért hangsúlyozom ki, mert így könnyebben tud maradni apura, vagy akár a nagyira. Szerencsém is van mert egy nyugis babám van, aki nem görcsöl sokat. Tehát én azt mondanám, hogy a babától függ, hogy mennyire lesz nehéz. Én idáig nem panaszkodhatok egyáltalán.
2016. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem az elsővel az első 3-4 hét volt a nehéz, a kapkodás, az ismeretlen helyzet miatt. Aztán elkezdtem megoldani, amit lehet. Aludni, amikor lehet, úgy altatni, hogy nekem is jó legyen. Úgy etetni, hogy nekem is jó legyen, stb. Sokkal könnyebb lett, hogy nem kényszerítettem bele magunkat tovább abba, amiket leírtak, amiket elvártak.

A második gyerekkel ugyan így jártam, csak vele már az első 2 hétben azon voltam, hogy tudatosan kialakítsuk azt a módszert, ami neki is nekem is jó. Szerencsém van, nem volt nehéz egyikkel sem ezek után, max ez az első 1-1 hónapig, utána aludtak végig éjjel is már, nem volt gond sem a fogzás, sem az evés. Egymást csépelik, de ez már nem az a kérdés, amire kíváncsi vagy egyelőre még :) 1,5 év van köztük.

2016. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Attól függ! Akinek eszik-alszik babája van, annak nem nehéz. Pláne ha 1-2 hetes kortól átalussza az éjszakát. Én azt kell, hogy mondjam, annak ellenére hogy a kisfiam az első 3 hónapban 2-3 óránként szopizott éjjel, még mindig könnyebb volt, mint ami utána jött. Vigasztalhatatlanul ordított órákat, alig volt egybefüggő alvása, nappal alig aludt. Ez így ment 2.5 évig. AZóta sokkal jobb, sajnálom, hogy nem élhettem meg a babázós korszakot szépként, mert mindig volt valami gondunk (egyébként egészségügyi problémák miatt), de próbálom már elfogadni. Tulajdonképp teljesen kikészültem ennyi idő alatt, mert nem csak az volt h felkelt, hanem nem tudtam segíteni rajta és ordított éjszakánként... :(

De reménykedek egy könnyebb folytatásban a kistesóval :)

2016. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!