Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek nehéz volt az...

Mindenkinek nehéz volt az első három hónap a babával? Mindenképp nehéznek "kell" lennie? Nem is létezik olyan, hogy valakinél a nagy váltás ellenére jól megy?

Figyelt kérdés
Várjuk nagyon az első babánkat, tudjuk, hogy teljesen át fog alakulni az életünk, és hogy az eleje várhatóan fárasztóbb lesz, de annyira így lesz, hogy egy csomóan elmondják, hogy hú de nehéz lesz, most aludjak, pihenjek, ameddig lehet, stb.? Olyan nincs, hogy valaki nem zombi az első pár hónapban?:)

#babavárás #otthon a babával
2016. jan. 24. 17:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el, hogy valaki minden éjjel felébreszt három-négy óránként, és különböző teendőket ad, úgy egy órán keresztül. Utána visszafekhetsz, de azzal a tudattal, hogy pár óra múlva kezdődik az egész elölről.
2016. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az elso jol irta le. Van, hogy mindezt nappal ugy folytatja, hogy orankent szoptatod, kb feloraig. Es mindig sir. :(

Van, hogy hiaba telik el az elso 3 honap, csak nehezedik a dolog. A fogzas idoszakaban (most is tart) a babank orankent kelt es sirt. Nem tudsz tobbet aludni mint felora. Nnna, ez a durva.

Persze, elmulik, szoval, tulelheto. Remelem, mert mi meg mindig kuzdunk. :)

2016. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én Fiam 5 éves, és babakorából két dologra emlékszem csak: egyetlen egyszer voltam annyira fáradt, hogy kértem a családtól egy szem éjszakát (tápszeres volt), és az első 2-3 hétben voltak nehezek az esték, mert hasfájós volt. Ennyi az egész. Nekem nem volt extrán szörnyű, hamar át is aludta az éjszakát (2 hónap után), és az elejét meg úgy fogtam fel, hogy most ez van. Szerintem nem biztos, hogy nagyon gáz lesz.
2016. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az volt. Első és jelenleg is egyetlen gyerkőc, új volt a dolog, meg aztán teljesen más látni és más lakni, más az, hogy látsz más gyereket és teljesen más, hogy ott a tiéd. Nehéz volt nagyon, pláne nálunk volt egy olyan hónap, azt hiszem a 2. hónap, hogy felcserélte a kisfiunk az éjszakát a nappallal, vagyis nappal aludt, éjjel meg ébren volt. Plusz ugye hasfájós is volt. Szóval elég nehéz volt. És bizony sokszor volt olyan, hogy kihasználtam, hogy alszik a kisfiunk és napközben aludtam én is vele. De ezt előre nem tudod kipihenni.:) Viszont mindig ahogy nagyobb lett a kisfiunk, mindig annál könnyebb lett.

De azért azt is el kell mondanom, hogy a fogzásos időszakban még az első 1-2 hónapnál is nehezebb dolgokkal néztünk szembe, mert nálunk a fogzással általában valamilyen légúti megbetegedés is együtt járt. De túléltük!:)

2016. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, nekem "könnyű" csecsemőm volt, nem volt sírós, hasfájós egyáltalán, de az első hónapok bizony nagyon fárasztóak voltak a sok éjszakai keléssel. És nappal sem igazán tudtam pihenni, mindig volt valami teendő. Emlékszem, luxus volt egy hosszabb zuhanyzás, vagy hajmosás...

Az már könnyebbség volt, mikor éjszaka csak egyszer kelt fel...

Szóval kérdező, arra készülj, hogy eleinte bizony nagyon keveset fogsz tudni aludni, azt is csak részletekben. Későn kerültem este ágyba, éjjel kétszer-háromszor keltem ellátni a babát, és kora hajnalban már talpon voltam, akkor már nem nagyon tudtam aludni a szétzilált éjszaka után. Nappal, ha tudtam, aludtam egy picit.

2016. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
79%

Nekem nem volt nehéz. Az első két hétben hajnal 5-kor kelt, majd aludt 9-ig simán. Ma már nem is ébred éjszaka (9 hónapos múlt).

Engem is többen ijesztgettek, mikor mondtam az első pár hét után, hogy milyen jó baba, szinte csak eszik-alszik. Akkor kaptam meg, hogy "na majd később, ha kezdődik a hasfájás és a fogzás".

Szóval nekem nem volt nehéz az az időszak sem, bár tény, hogy volt segítségem és van is a mai napig.

2016. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt amikor a babám felkelt enni elkezdett csuklani alig tudtam visszaaltatni és képes volt másfél órát aludni, volt fél óra mire visszaaludtam. És igaz ez annyira nem sűrűn fordult elő de az igen, hogy este nekiállt a fáradtságtól sírni, 11 körül le tudtam tenni aludni aztán a sírás miatti rossz hangulatom miatt nagynehezen éjfél körül elaludtam, fél 1, fél 4 majd 6 körül kelt enni aztán nem aludt már vissza mert reggel 6 körül kezdődött a hasfájás és így is összetettem a kezem, hogy éjszaka legalább miután evett vissza is tudott aludni. De nem volt olyan vészes. 4 hetes korában emlékszem nagyon fáradt voltam már majd jött 5 hetesen a meglepetés: 9-kor lerakram és hajnal 3-4 között kelt fel először. Na az már jó volt. Majd 8 hetesen 7 körül. De az első hetek nem éppen a sok alvásról szóltak. És sokan nem ússzák meg pár héttel.
2016. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

(6 hetes a kislányom) 1 óra altatás után alszik 20 percet.. Majd megint és megint addig szenvedünk amig kaja idő nem lesz.

Majd az esték..szépen eszik alszik eszik alszik.. Éjfélkor felkel és 3 ig nyomja a sírást. Utána csak 6 kor kel fel.

És minden kezdődik elölről.

2016. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Bella169 ***** válasza:
49%

Nekem nem volt nehéz. A kislányom tipikus eszik alszik baba volt.. 12 hetes korától aludta csak át az éjszakát. Engem nem viselt meg az éjszakai kelés pedig az első 4 hónapban minden etetés után fejtem még éjszaka is.

Mostmár 5 hónapos. Nincs éjszakai kelés sem fejés.

Egy kezemen megtudom számolni hányszor voltam zombi. Az is akkor volt csak ha hidegfront miatt a migrén kinzott és nem tudtam aludni.

2016. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Latod, nem tudhatod elore, milyen babad lesz.

2-ik valaszolo vagyok. 8 hónapos a babám, SOHA nem aludta át az éjjelt. 3 hónapja óránként, 2 óránként kel.

Ez van.

2016. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!