Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcéma lelki eredetű betegség?

Ekcéma lelki eredetű betegség?

Figyelt kérdés
A babám ekcémás.Olvastam hogy lelki eredete van ennek a betegségnek, és hogy az anya lelkében nincs rendben valami.Lehet ilyen?Tapasztalatok?
2010. márc. 28. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
ezt még konkrétan nem hallottam. Azt inkább, hogy ezeknek a gyerekeknek nem csak a bőrük érzékenyebb, hanem a lelkük is.
2010. márc. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem így van. Bár én amúgy sem hiszek a betegségek "túlmsztifikálásában". Persze, biztosan van összefüggés, de azért túlzásokba sem kell esni. Én (és a tesóm) az ekcémámat a nagyapámtól örököltem, tőlem meg a lányom... Génhiba (orvos szerint), és kész. Ez van...
2010. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kicsit furcsáltam én is, de már mindent megtennék, csak újra szép legyen a bőre.Már a fél patikát rákentem:-(((
2010. márc. 28. 10:53
 4/10 anonim ***** válasza:
próbáld meg az antispruit nevezetű fürdetőt, vagy testápolót. gyógyszertár
2010. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban kapcsolódhat, hogy ha a közérzeted rossz, gyengébb vagy, akkor az ekcéma is rosszabb. Ahogy gyenge immunrendszer esetén a betegségek is jobban jönnek-ez kiváltja az immunrendszer válaszát, és a bőre is rosszabb lesz. De ez inkább okozat, mint ok. Mit csináltatok eddig? Az én fiam 4 hónaposan lett ekcémás, mára szinte teljesen eltűnt, de hónapokig tartott, amíg ide eljutottunk. Most megfázott, torokgyulladása van, de a bőre nem lett rosszabb, pedig felkészültünk rá:(

ҝ

2010. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben annyi az igaz, hogy mikor legyengül az immunrendszered (pl betegség), akkor az ekcéma is előjön mindjárt. de csak annak, aki eleve ekcémás. És nem lelki betegségre hanem valódira...
2010. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, 3 gyerekemből 2 ekcémás, egy nem. Neki megfelel a lelkem, a többienk nem??? Vagy ezt hogy magyarázzák???
2010. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Minden betegség lelki eredetű, a szervezet jelez,hogy probléma van, meg kell oldani, ez a betegség lényege. Olvasd el Eckhart Weinecke- -Mit árul el a betegséged? c. könyvet és mindenre választ kapsz. Megnézném, hogy minek a jele az ekcéma (lehet előző életből hozott megoldatlan probéma is), de kölcsön van adva a könyvem :) Minden esetre a bőrbetegségek akkor jelennek meg, ha az ember (vagy ha szopiztatsz, anyuka) szervezete túlsgosan savas. Pl. túl sok hús, túl sok savanyúság, stb., olyan ételeket kell enni, amik lúgosítanak, pl. teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.
2010. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom tápszeres, tehát az, hogy én mit eszek nem befolyásolta mégis ekcémás. Mondjuk az én lelkem sosem volt rendben, de nem hinném, hogy köze lenne ehhez. Én is hiszek a lelki állapot-testi tünetek közti kapcsolatban, de ennyire nem szabad túlreagálni a dolgot úgy gondolom.

Én is sok mindent rákentem már, úgy tűnik az exxema repair kezd beválni nálunk, ráadásul jön a nyár, a napsütés! Tavaly nyáron nagyon szép volt a bőre, remélem idén is így lesz!

2010. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mennyire ekcémás? nálunk a testén voltka szráazabb foltok, de nem volt annyira gáz .ara bevált pl. a linola fett kenőcs. de az arca borzasztó volt, pikkelyes, piros, hámlott, száraz. és a múlt héten a patikában nem volt linola fett, és ajánlotta a patikusnéni z egyik kikevert magisztrális kenőcsöt, az olyan gyönyörűen helyrerakta. és olcsóbb is volt .az a neve hogy cremor aquosum, kérdezd meg a patikában, hátha beválik.

szeritemelőjöhet az ekcéma, bármilyen allergia pszichoszomatikus alapon, de babáknál csak extrém esetben, nekik még kis érzékeny a bőrük. nekem még 3 évesen is volt, de mára már elmúlt.

2010. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!