Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nedvszívóak a pelenká...

Mennyire nedvszívóak a pelenkák a gravitáció ellen dolgozva és kinyitva?

Figyelt kérdés

Nekem nincs babám, csak eszembe jutott valami arról, hogy mennyire is erős a nedvszívó anyag a pelenkákban.


Tegyük fel, hogy pelenkázol egy fiú babát, nincs alatta semmi és hirtelen elkezd felfele pisilni, te meg gyorsan rádobsz egy szétnyitott pelust a kukira. Ilyenkor fejjel lefelé kell fogadnia a pisit, meg rá sincsen zárva a gyerekre.


A pisit ilyenkor is beszívja, vagy egyszerűen visszaveri?


2010. márc. 28. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy részét fölszívja, nagy része lecsorog. Már csak azért is, mert ha rádobsz egy pelenkát, az hozzá sem a kukijához, mert félbe van hajtva... nem annyira erős a nedvszívójuk, hogy kiszívják a gyerekből a nedvességet. (Még annyit hozzátennék: Te jó ég...)
2010. márc. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy a pelenka már ki lenne nyitva, csak nem lenne ráadva, vagy ráhajtva, csak rátéve "egy szétnyitott pelust". :D:D
2010. márc. 29. 22:29
 3/3 anonim válasza:
100%
Nekem ugyan kislányom van, de a pisi, az pisi. :) Nyilván kell egy kis idő mire képes felszívni a folyadékot, de ez a másodperc tört része alatt mérhető szerintem. Ha a feneke alatt van a pelus és csak rá kell hajtani amikor elindul a folyam :), akkor 100%-ban megakadályozható a baleset. Nyilván pelusok között van minőségi eltérés.
2010. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!